Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Mv. Ramazan Can, KEİPA Başkan Yardımcısı

Mv. Ramazan Can, KEİPA Başkan Yardımcısı

Tarih 11 Temmuz 2017, 00:09 Editör EDİTÖRDEN

Mv. Ramazan Can, KEİPA Başkan Yardımcısı

Mv. Ramazan Can, KEİPA Başkan Yardımcısı

KEİPA Türk Grubu Başkanı Kırıkkale Milletvekili Av. Ramazan Can, İstanbul’da düzenlenen KEİPA 49. Genel Kurul toplantısında düzenlenen seçimlerde Mali İşlerden Sorumlu KEİPA Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

KATILIMCILARA OKUNDU

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi’nin (KEİPA) 49. Genel Kurulu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin davetiyle, 3-7 Temmuz 2017 tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi. İstanbul’da gerçekleştirilen oturuma KEİPA üyesi Arnavutluk, Ermenistan, Gürcistan, Yunanistan, Moldova, Romanya, Rusya, Sırbistan, Türkiye ve Ukrayna’dan parlamenter delegasyonlar katılım sağlamışlardır. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası çok sayıda örgüt, konsey, sivil toplum kuruluşu temsilcileri de Genel Kurulumuza gözlemci ve misafir olarak katıldılar. Türkiye dönem başkanlığı dolayısıyla 6 aydır KEİPA Başkanı olan T.B.M.M. Başkanı İsmail Kahraman açılış ve kapanış törenlerinde katılımcılara hitap etmişlerdir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplantı dolayısıyla gönderdiği mesaj Delegasyon Başkanı S Ramazan Can tarafından katılımcılara okunmuştur.

DİLE GETİRDİ

Delegasyon Başkanı olarak  Ramazan Can Hukuk Komitesi için rapor sunumunda ve Genel Kurul Müzakerelerinde katılımcılara yaptığı konuşmalarda; uluslararası her platformda dile getirdiği gibi özellikle 15 Temmuz’da alçak ve hain FET֒nün darbe girişiminden ve o gece T.B.M.M. Başkanımızın başkanlığında bir grup milletvekili ile birlikte T.B.M.M. de bulundukları esnada meclise ve stratejik yerlere yapılan alçakça ve hunharca saldırılılardan ve bombalamalardan bahsetmiştir. Aynı şekilde önemle üzerinde durduğu mülteci sorunlarından, ev sahipliği yaptığımız üç milyon Suriyeli, 300 binden fazla Iraklı ve Afgan ve diğer mülteciler için yapılan yardım ve giderleri anlatırken uluslararası camianın bu konudaki eksikliklerini de dile getirmiştir.  Yine yaptığı konuşmalarda dikkat çektiği önemli konulardan biri de islamofobi olmuştur. Barış, dostluk ve kardeşlik dini olan İslam dini ile terör eylemlerinin ilişkilendirilmesinin insafsızlık olacağını, vicdana sığmayacağını açık bir dille ifade etmiştir.

TERTİPLENECEK

Genel Kurul toplantısında yapılan seçimlerde Asamble üyeleri tarafından, KEİPA Türk Grubu Başkanı Kırıkkale Milletvekili Av. Ramazan Can’ın, Mali İşlerden Sorumlu KEİPA Başkan Yardımcısı olarak seçilmesi de Türkiye açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda Türk Delegasyonundan Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar Kültür, Eğitim ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı için oy birliğiyle aday olmuştur. Türkiye heyeti olarak Sayın Ramazan Can tarafından hazırlanan “Karadeniz Bölgesinde Barışın ve Güvenliğin Sağlanmasında Parlamentoların Rolü” konulu Deklarasyon Genel Kurulda kabul edilmiştir. Başarılı geçen ve davetlilerin de memnuniyetlerini dile getirdiği toplantılar sonunda, önümüzdeki altı aylık dönem için KEİPA Başkanlığı’nı Ukrayna Yüce Radası devralmıştır. Gelecek Genel Kurul, 28-30 Kasım 2017 tarihlerinde Kiev’de tertiplenecektir.

 

Bu haber 230 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

İngilizce Sokağı açıldı

İngilizce Sokağı açıldı İngilizce Sokağı açıldı

Bahşılı da Ş.Y.A Ortaokulu 23 Nisan Bayramını KUTLADI

Bahşılı da Ş.Y.A Ortaokulu  23 Nisan Bayramını KUTLADI Bahşılı da Ş.Y.A Ortaokulu 23 Nisan Bayramını KUTLADI
HER KESİN SIĞINDI20 Nisan 2018

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi