Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Biçerdöverle Ürün Hasadında Kontroller

Biçerdöverle Ürün Hasadında Kontroller

Tarih 12 Temmuz 2017, 09:55 Editör EDİTÖRDEN

Biçerdöverle Ürün Hasadında Kontroller

Biçerdöverle Ürün Hasadında Kontroller

 

Çiftçilerin büyük emek ve masrafla üretmiş oldukları hububat ve diğer ürünlerin biçerdöverle hasat edilmeleri sırasında meydana gelen dane ve sap kayıplarını önlemek için Keskin  İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü  teknik elemanları tarafından tarla kontrolleri yapılmaya başlandı.

 

 

UYARILARDA BULUNDU

İlçe Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürü Serdal Avcı; "Biçerdöverle Ürün Hasadında Kontrol Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Uygulama Talimatı" doğrultusunda  denetlemelerin yapıldığını, amaçlarının dane ve sap kaybını en aza indirmektir. Biçerdöverin  gerekli aylık ve yıllık  tamir, bakım ve ayarlarının yapılması zarurudir.  Arazinin yapısı, ürünün cinsi ve hava koşullarına göre   biçerdöver  ayarlanmalı. Yangın ihtimaline karşı 2 adet yangın tüpü bulundurmaları gerekmektedir.”  dedi.  İlçe  Müdürü Avcı, Çiftçilerin dane kaybı gördüklerinde yetkililere bildirmesi gerektiğini ayrıca anız yakmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

 

 İZİN VERMEYİZ

 

 İlçe Kaymakamı Muammer Köken ise;  “Denizi, ormanı, turizmi, gelişmiş sanayisi olmayan ilçemizin temel geçim kaynağı olan tarım; vatandaşlarımızın kaderini belirlemekte. Bin bir emekle , dualarla ektiği, hasat edilenle kadar sabırla bekleyip , gözü gibi baktığı arpa ve buğdayın  pervasız,savruk bir biçerdöverin,  köylünün alınteri karışmış emeğini israf etmesine izin vermeyiz. Her bir tane hem çiftçinin rızkından gitmekte hem de ülke ekonomisine zarar vermekte.” dedi.  Kaymakam Köken,  İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personellerine teşekkür edip, tüm çiftçilerin  bereketli bir hasat yapması  temennisinde bulundu.

Bu haber 244 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BOĞULMALAR GENÇ KADINLA BAŞLADI

BOĞULMALAR GENÇ KADINLA BAŞLADI BOĞULMALAR GENÇ KADINLA BAŞLADI

BELEDİYEDE BAYRAMLAŞMADA ÇOCUKLAR SEVİNDİ

BELEDİYEDE BAYRAMLAŞMADA ÇOCUKLAR SEVİNDİ BELEDİYEDE BAYRAMLAŞMADA ÇOCUKLAR SEVİNDİ
İBRET DOLU HAYAT02 Haziran 2018

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi