Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
BAHŞILI DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ NÖBETİ BAŞARI İLE TAMAMLANDI

BAHŞILI DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ NÖBETİ BAŞARI İLE TAMAMLANDI

Tarih 17 Temmuz 2017, 02:32 Editör EDİTÖRDEN

BAHŞILI CUMHURİYET MEYDANINDA BAŞLAYAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ NÖBETİ BAŞARI İLE TAMAMLANDI

 

BAHŞILI CUMHURİYET MEYDANINDA BAŞLAYAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ NÖBETİ BAŞARI İLE TAMAMLANDI

Bahşılı cumhuriyet meydanında saygı duruşu ve istiklal marşı başlayan 15 Temmuz ve demokrasi nöbeti daha sonra Rasim Kara hocanın Kuran Tilaveti ile devam etti.Belediye başkanı İbrahim Uyar günün önemini belirten konuşmayı yaparken şunları iletti.

 

İbrahim Uyar,'Değerli kaymakamım ,değerli hemşerilerim konuşmama başlamadan önce bugün tarihi günde zaman ayırıp,geçen yıl bugün bizim için şehit olan,bizim için gazi olan vatanseverlerimize minnet borcumuzu ödemek için bugün buraya teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.

milletlerin tarihlerinde dönüm noktaları vardır.Osmanlı imparatorluğunun çöküşü yeni pırıl bir cumhuriyetin kuruluşu ve yeni ilk yüzyıl da bu cumhuriyetin bir çocuk gibi doğuşu ve büyüyüşünü yaşadık.Bu tarihten 15 Temmuz tarihinde ikinci yüzyılına Türkiye cumhuriyeti büyük lider,mazlumların lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın başkanlığında ikinci yüzyılına hazırlanıyordu.Ama iç güçler,dış güçler,içerdeki dış güçlerin maşaları buna müsaade etmemek gibi bir dert içindeydiler.

ama bu büyük millet nasıl Şelcuklu imparatorluğunu kurduysa,nasıl OSMANLI İMPARATORLUĞUNU KURDUYSA ,NASIL TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURDUYSA ,Ataları oğuzdan bu tarafa 1000 yıldır bu coğrafya da yaşamaya devam ediyor ve yaşamaya devam edeceğini iddia ediyorsa,bu milletin önünde Allahın izniyle kimse durduramayacaktır.

bu 15 Temmuz da, geçen yıl oldu,fakat herkes düğününde,eğlencesinde normal yaşantısına devam ederken ,kanı bozuk hainler ,bizim içimizden çıkarttığımız çocuklarımızı ,taze taze fidanlarımızı kullanarak ,Türkiye cumhuriyetinin yüzyıllık yükseliş devrime kat etmeye çalıştılar.


Ama bu millet dediki ben ikinci yüzyılıma yükselişlerime gencecik fidan cumhuriyetime kimseyi kıydırmam.gerekirse tankların önünde yatarım,gerekirse mermilere gögsümü siper ederim bu devleti bu milleti çiğnetmem dedi.

Vatan evlatları 9,30 da -10 da,bunu hissettiğinde kadını çoluğu çocuğu herkes sokaklara çıkarak,tankaların önüne,makineli tüfeklerin önüne ,keleşlerin önüne giderek dedilerki,ben namusumu ,ben geleceğimi çiğnetmem dedi.

Bunların içinden 240 kahraman geleceğimiz için,vatanımız için kendilerini feda ettiler şehit oldular.

Onların ruhu şad olsun,onların mekanı cennet olsun,onlardan Allah razı olsun.

Tarihte bu 15 Temmuzda hepimiz bir ders çkartmamız lazım.Çok iyi değerlendirerek,iyi analiz etmemiz lazım.Geleceğimize sahip çıkmamız için geleceğin büyük lideri Recep Tayip Erdoğan ın ikinci yükseliş yılında arkasında olup sahip çıkmamız lazım.onun için geleceğimize büyük liderimize sahip çıkalım .yükselişte hep birlikte yarınlara beraber koşalım.O şehitlerimize Gazilerimize sahip çıkalım,Allah hepinizden razı olsun,geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum,Allaha emanet olun diyorum dedi.

Daha sonra Yürüyüş yapıldı.Yürüyüşe genç ihtiyar yaşlı bay bayan herkes katıldı.


İlçe müftüsü Ahmet Altacı ise 15 temmuz yaşatanlara yönelik şehitlerin önemini dile getirerek dua etti.

Başkanın ikramı olarak çorba ve pilav üzeri et kavurma ikram edildi.Aşık Sami Güler Canım Türkiyem isimli şiirini okudu.

Afganlı ailenin en küçük ferdi olan karakalem çizdiği başkan uyar ın resmini hediye etti.

12:13 geçe verilen selalarla nöbet devam ederken yağmur bastırması sonucunda Ak Parti binasına sığınıldı.

Kalp rahatsızlığı olan Kaymakam Şahin hazır bekleyen 112 acil servisince Kalp grafiği çekildi şekeri ölçüldü tansiyon kontrolünden sonra her şeyin normal olduğu anlaşılarak rahat nefes alındı.AA muhabiride şeker ve tansiyon kontrolü yaptırdı.

Bahşılı Cumhuriyet meydanında düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi nömeti programına Kaymakam Zikri Şahin,Belediye başkanı İbrahim Uyar,Jan.Komutanı Ercan Erçayan,Emniyet müdür vekili Kadir Avcı,İlçe müftüsü Ahmet Altacı,Sağlık grup başkanı,Kamu Kurum amirleriile kalabalık bir vatandaş katıldı.Kadın ve çocukların çokluğu tutulan nöbeti daha da anlamlı getirdi.

(koordinatör AY-HA)

Bu haber 290 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Lal Saran Anaokulu 23 nisan bayramını muhteşem bir gösteri ile kutladı

Lal Saran Anaokulu 23 nisan bayramını muhteşem bir gösteri ile kutladı Lal Saran Anaokulu 23 nisan bayramını muhteşem bir gösteri ile kutladı

81 il 81 23 nisan çocuğu projesi Taktir topladı

81 il 81 23 nisan çocuğu projesi Taktir topladı Kırıkkale den gönderilen Bebek Maketleri 81 Vilayetin Yöresel Giysileri İle Buluştu.
HER KESİN SIĞINDI20 Nisan 2018

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi