Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Allah a olan güvenimizle teröristleri halt ettik

Allah a olan güvenimizle teröristleri halt ettik

Tarih 17 Temmuz 2017, 10:16 Editör EDİTÖRDEN

Allah a olan güvenimizle teröristleri halt ettik

Allah a olan güvenimizle teröristleri halt ettik

15 Temmuz olayların yıldönümünde Kırıkkale’de etkinlikler sanatsal gösterilerle başladı. Kırıkkale İl Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliklerde tiyatrodan şiire, oratoryodan halk müziğine birçok kültürel ve sanatsal daldan hazırlanan anma gösterileri yapıldı.

 

DUYGULU ANLAR YAŞADI

Anma etkinlikleri Kırıkkale Nur Camii İmam Hatibi Murathan Önder tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı ve ardından o gece yaşananlara dair bir video sunumu yapıldı. Sonrasında Sanatçı Eren Özdemir, halk müziğinden ezgiler sundu. Program lise öğrencileri tarafından hazırlanan şiir, oratoryo ve tiyatro gösterileri ile devam etti. Gösteriler sırasında katılımcılar duygulu anlar yaşadı.

 

ÜSTESİNDEN GELMEYİ BAŞARDI

Düzenlenen etkinlikte konuşan Kırıkkale Valisi M. İler Haktankaçmaz, “15 Temmuz’u bir milat olarak tarihin değiştiği bir gece olarak görmek lazım. Bizler bu milletin evlatları olarak bin yıldır bu topraklardayız. Bin yıldır bizi engellemeye çalışıyorlar, haçlı seferleri ile başladı bu, daha sonrasında Çanakkale’de Sarıkamış’ta devam etti, Kurtuluş Savaşı’nda kendini gösterdi. Bu milletin ayağına vurulmak istenen pranga daha sonra PKK oldu, DEAŞ oldu ve en son FETÖ olarak karşımıza çıktı. Milletimiz bugüne kadar bu engellerin üstesinden gelmesini bildi. Kurtuluş Savaşı’na başlarken de bu milletin elinde düşmanların elinde olanla orantılı silahları yoktu ve 15 Temmuz gecesi de bu milletin elinde sadece siz değerli şehit yakınlarının yetiştirdiği o kahramanların elinde sadece yürekleri vardı, sadece bedenleri vardı ve o bedenleri ile asker üniforması giymiş teröristlerin karşısına çıktılar. O şekilde biz, bugüne kadar yaptığımız gibi cesaretimizle ve sadece Allah’a olan güvenimizle o gece, o teröristleri halt ettik.”

 

MİLLETİMİZ İMANINI VE GÖĞSÜNÜ SİPER ETTİ

Bazı iç ve dış yapılanmaların Türkiye’nin gelişiminden rahatsız olarak bu gelişimi durdurmaya yönelik çeşitli girişimlerde bulunduğundan bahseden Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, “15 Temmuz’da artık olmaz denilen zaman zaman tarihimizde de gördüğümüz en radikal yöntemlerden birisi olan askeri darbe yoluyla gelmeye çalıştılar. İşte o gün bizim için çok kritikti o gün artık vatandaş ne olduğunu ne yapılmaya çalışıldığını biliyordu ve Sayın Cumhurbaşkanımızın işareti ile herkes sokaklara dökülüp askerimizin üniformasını giymiş birtakım hainlerin tanklarla, toplarla, uçak ve helikopterle ilk defa kendi ülkesinde kendi insanına saldıran bir güruha karşı imanını ve göğsünü siper ederek yine askerimizin, yine polisimizin desteğiyle bu hain girişimi o gün sabaha kadar bitirdik.” dedi.

 

Bu haber 219 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BOĞULMALAR GENÇ KADINLA BAŞLADI

BOĞULMALAR GENÇ KADINLA BAŞLADI BOĞULMALAR GENÇ KADINLA BAŞLADI

BELEDİYEDE BAYRAMLAŞMADA ÇOCUKLAR SEVİNDİ

BELEDİYEDE BAYRAMLAŞMADA ÇOCUKLAR SEVİNDİ BELEDİYEDE BAYRAMLAŞMADA ÇOCUKLAR SEVİNDİ
İBRET DOLU HAYAT02 Haziran 2018

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi