Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
DüğünlerimizFOTOĞRAFLAR HER ZAMAN İBRET VERİR VE BİRŞEYLER HATIRLATIR-2 (açın)FOTOĞRAFLARIN DİLİ OLSA-3Künye
BAŞKAN UYAR,VATANDAŞ NE DERSE DESİN HAKLIDIR.

BAŞKAN UYAR,VATANDAŞ NE DERSE DESİN HAKLIDIR.

Tarih 06 Eylül 2017, 19:56 Editör EDİTÖRDEN

VATANDAŞ BİZİM İÇİN ÇOM ÖNEMLİ,VATANDAŞ NE DERSE DESİN HAKLIDIR.
BAŞKAN BİR KONUŞTU 3.5 YILLIK DEĞERLENDİRMESİNİ ANLATTI

 

VATANDAŞ BİZİM İÇİN ÇOM ÖNEMLİ,VATANDAŞ NE DERSE DESİN HAKLIDIR.

Değerli hemşerilerim büyüklerim,gençler,çocuklar bayramlaşma programımıza hoş geldiniz.Mevlam yine bir bayramlaşmada bizleri buluşturdu şükürler olsun.Bayramlar birlik  beraberliğin,kaynaşmanın,kardeşliğin,küskünlerin barışması ile ziyaretlerle,akraba eş dostlarla birliğimizin bir temsilcisidir.uzaktan yakından hep birlikte Dünyada ,ülkemiz de bir sürü sıkıntılar var,çoğ yerde bu şekilde huzurlu bayram yapılamıyor.Arakanda müslümanlara zülm ediliyor.Orta doğunda durum ortada,ama buna rağmen Türkiye cumhuriyeti büyük lider cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayip Erdoğan ın önderliğinde ,hem ülkedeki huzuru sağlamaya,hemde Dünya daki Müslümanlara sahip çıkmak için mücadele etmekte,Allah ona bu mücadelesinde güç versin kuvvet versin,sağlık versin sıhhat versin,bunların hepsinin takipçisiyiz,duacısıyız.

Dünya da ülkemiz bir dönemeç noktasından geçmekte, mücadeleden geçiyor.Dünyadaki müslümanlara ve mazlumlara sahip çıkmak için yeniden ülkemiz bir dirilişe geçmiştir.

Bu mücadelede hep beraber birlik beraberlik içerisinde başarıya ulaşılacaktır.

Bu zamana kadar osmanlı döneminde, selçuklu döneminde adaletli yönetim olmuş ve Dünyadaki bütün mazlumların başı sıkıştığında Osmanlı ya sığınması gibi ,bugün Arakan da bir milyona yakın müslüman sıkıntı çekiyor.Bandlakeş sınırında sıkışmış yardım bekliyor o ülke alamıyor,ama Dünya liderimiz sayım erdoğan onlara kapılarınızı açın gerekirse ben bütün masraflarını karşılarım diyor.

Dünyada insan dan başka daha değerli bir varlık yok.Dünyadaki mazlumların bir umudu bir ülke olarak  yaşamak çok değerli.

Atalarımız hep bunu yapmış.Atalarımızın torunu olduğumuza göre bu ülkeyi bize bir umut bir miras olarak bıraktılarsa bizde onların geleneklerini,törelerini ülke olarak geleceğini korumak yaşatmak daha ileriye götürmek zorundayız.

Bahşılı dada üçüncü yıldan geçtik,şu potre benim için çok önemli.

AZ ŞEY YAPTIK,ÇOK ŞEY YAPTIK,ŞUNU YAPTIK,BUNU YAPTIK AMA EN ÖNEMLİSİ BAHŞILI DA ŞUNU YAPTIK, HERKESİ BAHŞILI DA OTURAN HERKESİ SEVDİK KUCAKLADIK.


Şu anda herkesimden insanlarımız buraya bayramlaşmaya gelerek kendi belediyesine sahip çıkıyor.

Önemli olan Bahşılı daki bu belediyeyi herkesin kendi belediyesi gibi hissetmesini sağlamak.Arkadaşlarımızla bunu sağladığımız için Allahımıza şükrediyoruz.Her zaman yan yana,kol kola,yok şunun kahvesi,çay ocağı, esnafı gibi ayrım yapmadan herkes kol kola ve huzur içerisinde yaşıyor ve ben bunu hissediyorum.

Birliğin,beraberliğin olduğu yerde,herkesin kucaklandığı yerde zaten başarı gelir,huzur gelir.herkes huzurlu ise olumsuzluklar sorunlar ortadan kalkar.

ŞU ANDA ŞEHRİMİZ BÜYÜK BİR DEĞİŞİM İÇERİSİNDE

Geldiğimizde bunu kendimize sorduk bu şehri biz nasıl değiştirebiliriz,vatandaşımızı nasıl zenginleştirebiliriz,en önemli sorunumuz buydu.

Kırıkkale de Yahşihan da inşaat sektöründe bu değişim yaşanıyorken biz Kırıkkale nin cennet diyarı olan ilçemizde bunu nasıl sağlayabiliriz,bir hareket kazandırmak için neler yapabiliriz dedik.

Hemen bir revizyon  çalışmasına gittik neler yapabiliriz diyerek arkadaşlarla istişarelerde bulunduk.

vatandaşa dokunmadan kentsel dönüşüm nasıl sağlayabilir dedik.

Şehrin inşaat yapılaşmasında çok kat yapabilme şeklini ele aldık,yolun altı,orta kısımlar,tren yolu üstü ve toki bölgesi olarak ayırdık ve kentselleşmeye start verdik.yapaılacak bina katlarını ayarladık.Parsellerin değeri arttı.Ana yol kıyılarına beş tane mütahit girdi,zaten ilk hedeflerimizden biriside buydu.İlçemize giren mütahitlerin işine taş koymadık bilakiz kolaylaştırdık.Arsalar değerlendi,artık düğün yapacağız diye arsalar satmak zorunda kalınmayacak.Eğer vatanını memleketini insanını seviyorsan milliyetçiysen,milliyetçilik kendi toprakların elinizden çıkmadan onları zengin yapabilmektir.Buda arsaların değerlenmesi ile sağlanmıştır,eskiden 5 bin tl eden bir arsa 50-60 bin tl oldu ve artık bir parsel satarak düğününü de evinide yapabilir.

Biz buraya ömür boyu Belediye başkanlığı yapmaya gelmedik,amacımız görevde olduğumuz sürece vatandaşlarımıza bir şeyler yapabilmektir.

Alt yapıya girdik 176 km.boru döşedik.İki depo yeni,diğer ikisinin de bakımı yapıldı.26 km.kanalizasyon döşedik,1.5 km sel suyu hattı döşedik,geldiğimizde bir tane bile sel suyu mazgalı yoktu,oysa dereler seller diyarında yaşıyoruz.15 trilyonluk alt yapı yaptık,iller bankasına bütçenin %40 kadar borçlanıyorsunuz biz zaten tahahüt vererek borçlandık.Şu anda bütün bütçemizi alt yapıya harcamak zorundaydık bunu yaptık,çünkü çok sıkıntılı idi.Buda bir ilkti.

yolları kimi bozuyorsunuz dedi,kimi kazıyorsunuz dedi.şu anda 2.5 km sıcak asfalt attık.Devletin cebinden bir kuruş para çıkmadan eşin dostun devreye girmesiyle 3 tirilyonluk asfalt attık.Bağlantılarımız devam ediyor,Allah izin verirse devam edecek.Ana yolun asfaltını attık,bozduk kazdık hergün şikayet geldi,asfalt yaptık hiç kimse teşekküre bile gelmedi,karayolları yaptı dendi,öncekide karayolların asfaltı değilmiydi.

NE YAPARSAK YAPALIM NE EDERSEK EDELİM VATANDAŞ DAİMA HAKLIDIR.

ağır eleştirelere de uğradık,vatandaş ne olduğunu biliyor ,biz ne yaptığımızı biliyoruz.Allah katında bir gerekli olan her şeyi yapacağız,önemli olan şu,sizin eleştirileriniz bizim için ne kadar üzücüyse,en önemli eleştiri yarin hesap vereceğimiz Cenabı Allah tır.

Sizlerin eleştirisi bizi yorabilir amma yarin oradaki hesabı biz nasıl vereceğiz,o hesaba benim hazırlanmam lazım.Buradan ayrıldığımda kendime sormalıyım ne yapsak ta şöyle olsaydı,acaba şunu doğrumu yaptık,şöyle daha güzel mi olurdu diye.onun için biz doğru yolda olduğumuzu biliyoruz.

Üniversitemiz var,1500 kişilik iken,700 öğrenci ancak gelebiliyordu,Işıklar firması ile Apart otel yaparak yurt sorununu birazda olsa halletdik.240 yataklı Apartını giderdik,beş katlı 82 Apart ın 28 ini belediyemize kazandırdık.

Spor sahamız yoktu ,Halil beyle Veli beyin kavgalı olması nedeni ile çözülememişti,onu çözdük ve Belediye başkanımız Mehmet Saygılı ile spoar ahası arsasını tapulandırarak yeni bir çim saha tribünlü,ışıklandırılma,Kırıkkale nin üçüncü sahasını kurdurulmasında yardımcı olarak tamamladık.Geçmişe dönük sigorta borcu yüzünden iller bankasına paramız kesilmeye devam ediyor.toki den Belediyenin 80 dönüm yerine karşılık 400 bin lr alınmış biz ise 12 dönümlük yeri vererek ortak


daire yapın dedik,112 daireden 56 dairesini yine belediyemize kazandırdık.

bir bloktan sonra darbe ve krızler den dolayı duraklamaya girdi ama her harukala de biz orayı bitittiririz.

bunları anlatmamdaki amaç büyük riskler altık bu şehir için aldık.Şehrin gelişmesi,Dönüşmesi,vatandaşın zenginleşmesi için 3 yıl içerisinde girdiğimiz riskler büyük riskler.işsizlik büyüktü,seçimlerde söz verdiğimiz gençleri işe aldık iyi kötü üç yıldır çalıştırıyoruz,evlerine ekmek götürüyorlar.

İlçede hayvancılık sebzecilik herşey yapılıyor.yani hemi ilçeyiz,hemi köyüz hemi mezrayız kimseye şunu yapın veya yapmayın demedik.Parkların kenarından sökülen ,çekilen direkler ve teller mezarlık da çamları koruyor.

Mustafa uyar fikret uyar 500 dönümlük araziyi tel örgü içerisine aldık.

yayla yolları her mevsimde açılmaya devam ediyoruz.kepçelerimizi köylere kadar gönderiyoruz.çöp konteyner leride gönderdik.

Düğünlere niye çok gidiliyor,hastalara, yeni doğan çocuklara niye çok gidiliyor,kadın kollarımız neden çok ziyaretlerde bulunuyor diye eleştiriliyoruz bu eleştirilere bakınca üç yıldır yapılan bu faaliyetler bir güven meselesi doğru yolda olduğumuzun göstergesidir.insanların toplumun hastaları,iyi günleri,düğünleri,cenazeleri,özel günleri ile ilgilenmek suçsa biz doğru yoldayız.öyle seçime üç ay kala yapılan ziyaretlerden değil devamlılığı olan uygulamalardan halk memnun olmaktadır.

Orta Kale dediğimiz ormanlık alanı bir ay önce tescilledik orman bakanlığı ile anlaştık orayı mesire alanı yaparak celal bayar a alternatif olarak güzel aranan bir mesire alanı olarak kamelyalar,kır kahveleri,parklar,oyun alanları yapılacak.

205 dönüm yer telçitle çevrildi,vatandaşın nefes alacağı güzel bir mekanlar yapılıyor.

Ayrıca Üç tane deremizin projeleri yeniden projelendirildi, Karadere,hendek deresi ve Hodar deresi yeniden revize edilerek kanallar ve körüler yapılacak,öncelik olarak Karadereden başlanacak.

Bütün mücadelelerimiz sizin için Bahşılı için devam ediyor bunların hepsini yapacak ve bitireceğiz.

Benim için en önemli proje sizin yan yana oturmanız,birlik beraberlik sergilemeniz,birbirinize sahip çıkmanızdır.

hemşericilik,bölgecilik yok edildi herkes kardeştir,biz bu kapıya halka açtık,24 saat açıktır,geçmişteki gibi dört tane rantçıya değil.

Burası halkın yeri, şucuy du,bucuydu,

belediyeye çıkamadık diye bir şey kalmadı.

Belediye başkanı Bahşılı oraya yabancı çıkamaz diye bir şey yok ,Bahşılı olmak bu topraklara ilk gelenin özelliği ,adaletli olarak herkesi kucaklayan bir belediye başkanlığı yapmaktan geçer. Büyüklük,erdemlik,sahiplik ağalık duygusu herkesi sevmekten kucaklamakdan geçer.Ben bir Bahşılı olmaktan gurur duyuyorum ama öcelikle herkesi kucaklamaktan gurur duyuyorum.Burada meclis üyelerim,personelim de hep benim gibi düşünüyor hepsinden Allah razı olsun.

9 tane AK Partili meclis üyemiz var kararlar 9 da 9 çıkar.

Bu  Bayram vesilesiyle sizi bilgilendirmek istedim geldiğiniz için hepinizden Allah razı olsun,hayırlı bayramlar diliyorum dedi.


3.5 yıldır ben böyle yaptıklarımla övünmek her seferinde söylemek istemiyorum vatandaş biliyor diyerek mütavazi bir anlayış içerisinde olan başkan,Uyar Nihayet suskunluğunu bozarak yaptığı ve yapacağı herşeyi eksiksiz olarak anlattı,tebrik ederiz,YANİ BİR KONUŞTU PİR KONUŞTU ,diyelim.

(KRDNT.AY-EDTR.HA)

 

 

 

 

 

Bu haber 580 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BAHŞILI CELAL BAYAR AİLE PARKINDA GECE ORYANTİRİNGİ

BAHŞILI CELAL BAYAR AİLE PARKINDA GECE ORYANTİRİNGİ BAHŞILI CELAL BAYAR AİLE PARKINDA GECE ORYANTİRİNGİ YAPILDI

EMNİYETTEN ÇOK FARKLI BİR UYARI GELDİ

EMNİYETTEN ÇOK FARKLI BİR UYARI GELDİ EMNİYETTEN ÇOK FARKLI BİR UYARI GELDİ
ADAY ADAYI30 Nisan 2018

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi