Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
DüğünlerimizFOTOĞRAFLAR HER ZAMAN İBRET VERİR VE BİRŞEYLER HATIRLATIR-2 (açın)FOTOĞRAFLARIN DİLİ OLSA-3Künye

EN ÇOK OKUNANLAR

Yenilenen Müfredat Programları

Yenilenen Müfredat Programları

Tarih 07 Eylül 2017, 12:14 Editör EDİTÖRDEN

Yenilenen Müfredat Programları

Yenilenen Müfredat Programları

Kırıkkale Valisi  Dr.M.İlker Haktankaçmaz, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Yeşil Vadi Şehit Musa Saydam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde düzenlenen ‘Müfredatta Yenileme ve Değişiklik Çalışmalarımız Üzerine..’ konulu çalışma toplantısına katıldı.

 

 

TOPLANTI DÜZENLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Halil Doğanay, Şube Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katıldığı toplantının açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Müfredat yenileme ve değişiklik çalışmalarını 81 ilde olduğu gibi ilimizde de tüm paydaşlara aktaracaklarını ve bu konuda son bir değerlendirme yapmak üzere bu toplantıyı düzenlediklerini aktardı.

 

 

İHTİYAÇ DOĞDU

Haziran ayındaki yaz seminerinde yeni müfredatın tanıtımı amacıyla 1855 öğretmenin katıldığı bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini belirten Çetin, “ Dünyada ve ülkemizde yaşanan sosyokültürel, bilimsel ve teknolojik gelişmeler öğrencilerin gelecekte toplumun üretken üyeleri olarak sahip olmaları gereken vasıf örgüsünü ve nitelik dokusunu da değiştirmiştir. İçerisinde bulunduğumuz çağda, öğrencilerin sahip olmaları gereken temel bilgi, beceri ve değerlerin yanı sıra bunları edinme sürecindeki farkındalıkları da önem arz etmektedir. Ayrıca kazanılmış olan özelliklerin hayatın farklı alanlarında kullanılabilmesi için iyi bir donanıma ve altyapıya sahip olunması da bir gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum, ülkemizin bugününden yarınlarına kendilerinden çok şey beklenen ve büyük umutlar bağlanan gelecek nesillerin daha donanımlı bir şekilde yetişmesi için müfredatların yenilenmesi ihtiyacını doğurmuştur.” dedi.

 

 

CİDDİ ÇALIŞMA YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Halil Doğanay’da, müfredatın bir ülkenin eğitime ve geleceğe bakış açısı olduğunu, en son 2005 yılında değişen müfredatın çok hızlı gelişen bilim ve teknoloji karşısında biraz geride kaldığını ifade etti. Son yapılan müfredat çalışmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Doğanay, “ Çok ciddi bir çalışma yapıldı. 184 bin görüş geldi ve bu görüşler tek tek incelenerek değerlendirildi. Dolayısıyla çok geniş demokratik katılımlı, son derece modern bir  müfredat çalışması oldu.” şeklinde konuştu.

 

İŞARET ETTİ

Çalışma toplantısına katılan Vali Haktankaçmaz’da, buradaki çalışma toplantısının bir çekirdek toplantı olduğunu, bu toplantı sonrasında yeni müfredatın uygulayıcılar tarafından çok iyi anlanıp, irdelenmesi ve paydaşlarla değerlendirilmesi gerektiğine işaret ederek, Türkiye’nin geleceği açısından önemli olan bu çalışmaların başarılı olması temennisinde bulundu.Konuşmaların ardından yapılan bir sunum ile yeni müfredat programı tanıtıldı

Bu haber 222 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ŞEHIDIMIZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ŞEHIDIMIZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI ŞEHIDIMIZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

KIMIL İLE MÜCADELE

KIMIL İLE MÜCADELE KIMIL İLE MÜCADELE
ADAY ADAYI30 Nisan 2018

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi