Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
DüğünlerimizFOTOĞRAFLAR HER ZAMAN İBRET VERİR VE BİRŞEYLER HATIRLATIR-2 (açın)FOTOĞRAFLARIN DİLİ OLSA-3Künye
112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASI

112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASI

Tarih 06 Aralık 2017, 02:14 Editör EDİTÖRDEN

112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASI

112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASI Her türlü doğal şartlar, hava şartları, trafik şartlarının yanı sıra zamanla yarış halinde insanların hayatlarını kurtarmak amacıyla gece gündüz demeden büyük bir özveriyle görevlerini ifa etmeye çalışan 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarımızın çabalarını takdir ediyor; 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını yürekten kutluyorum. Bu vesile ile belirtmek isterim ki; Acil Sağlık Hizmetlerinin sunumunda oluşabilecek birçok engelleyici durum varken; bir saniyenin bile önem taşıdığı bu hizmetin ifasında vatandaşlarımıza da görevler düşmektedir. 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarımızın gerek hasta/yaralıya müdahaleleri sırasında gerekse de trafikte takılmadan hareket edebilmeleri noktasında vatandaşlarımızın hassasiyeti en az sağlık ekibimizin çabası kadar önem taşımaktadır. Unutmayalım ki; trafikte bizden yol isteyen ambulansta hastaneye yetiştirilmeye çalışılan hasta/yaralı bir yakınımız olabilir. Netice itibariyle hayata tutunmaya çalışan bir insanın yaşama hakkını engellemek büyük bir vicdani sorumluluktur. Lütfen engel olmayalım. “Hayata Yol Verelim.” Profesyonel anlamda; kriz anlarında soğukkanlı sakin kalabilmek o krizin sorunsuz atlatılmasında önem taşımaktadır. 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarımız, Bu bilinçle işini yapma gayreti göstermekteler. Onlar işlerini yapmaya çalışırken hasta/yaralı yakınlarının şiddetine maruz kalabiliyorlar. İnsan hayatı kurtarmaya çalıştığı esnada böyle bir muameleyle karşılaşmaları onların emeklerine saygısızlıktan öte hasta/yaralının yaşama hakkına olumsuz müdahale etmek anlamı taşımaktadır. Hiçbir 112 acil sağlık hizmeti çalışanı işini tıbbi gereksinim dışında yavaşlatmaz geciktirmez. Sağlık Bakanlığımız ve hükümetimiz politikaları çerçevesinde “Sağlıkta Şiddete” asla tepkisiz kalmayacağımızı gereken tüm yasal işlemlerin en kararlı şekilde yapacağımızı belirtirken bu tarz olumsuz durumların asla olmamasını temenni ediyoruz.

Bu haber 270 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Karaca Yeniden başkan seçildi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Karaca Yeniden başkan seçildi. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Karaca Yeniden başkan seçildi.

Kırıkkale de izinsiz av yapanlar afedilmedi

Kırıkkale de izinsiz av yapanlar afedilmedi Kırıkkale de izinsiz avlandığı belirlenen 24 avcıya cezai işlem uygulandı. 2 av tüfeğine de el konuldu.
MAZERETLER13 Eylül 2018

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi