Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
DüğünlerimizFOTOĞRAFLAR HER ZAMAN İBRET VERİR VE BİRŞEYLER HATIRLATIR-2 (açın)FOTOĞRAFLARIN DİLİ OLSA-3Künye

EN ÇOK OKUNANLAR

Kırıkkale de köylere Beç Tavuğu dağıtımı yapıldı.

Kırıkkale de köylere Beç Tavuğu dağıtımı yapıldı.

Tarih 05 Ağustos 2018, 00:19 Editör EDİTÖRDEN

Kırıkkale de köylere Beç Tavuğu dağıtımı yapıldı.

Kırıkkale de köylere Beç Tavuğu dağıtımı yapıldı. Kırıkkale de köylere Beç Tavuğu dağıtımı yapıldı. Edinilen bilgiye göre Kırım Kango Kanamalı Ateşi(KKKA) hastalığına neden olan kenelerle mücadele kapsamında Kırıkkale de Balışeyh ilçesine bağlı Koçubaba köyü ile Çelebi ilçesi ne bağlı Tilkili köylerinde 100 adet beç tavuğu dağıtıldı. Kırıkkale Doğa koruma ve su ürünleri şube müdürü Neslihan Akdemir den alınan bilgilere göre,Kırıkkale de üç senedir dağıtılan 450 adet beç tavuğu dağıtımı yapılırken bu senede iki köyde gerçekleştirildi diyen Akdemir şöyle devam etti, Kırım Kango Kanamalı Ateşi(KKKA) hastalığına neden olan kenelerle mücadele kapsamında Yozgat üretme istasyonunda üretilen 100 adet beç tavuğu ilimizde Balışeyh ilçesi Koçubaba köyü ile Çelebi İlçesi Tilkili köylerinde dağıtımı gerçekleştirdik.Koçubaba köyünde kene ısırmasından üç vatandaş hastanelik olmuş ve bizden talep edilen beç tavuğu ihtiyaçlarını karşıladık.vatandaşlarımızın bizleri kapsayan her türlü ihtiyaç ve yardım taleplerini yerine getiriyoruz ve devam edeceğiz dedi. Koçubaba Köy Muhtarı Seyhan Gülbitti da şunları söyledi. Kırım kango hastalığı kesin tespit edilen hastaneye giden Kazım Tuncay,Süleyman Tuncer,Kazım Tuncay ve eşi bunlar yatıyor ben ayakta tedavi gördüm ama onlar yatıyor hayati tehlikeyi atlattılar.bunun üzerine biz doğa koruma birimini arayarak yardım istedik ve müdürümüz Neslihan hanım köylülerimizden geçen sene almayanlara 25 lişiye 2 şer adet beç tavuğu dağıttı.teşekkür ederiz dedi.

Bu haber 353 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Şenliği Açılışı Gerçekleştirildi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Şenliği Açılışı Gerçekleştirildi. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Şenliği Açılışı Gerçekleştirildi.

VALİ SEZER BAHŞILI YEŞİLKÖY MAHALLESİNDEKİ ŞAHİN TEPESİNİ İNCELEDİ

VALİ SEZER BAHŞILI YEŞİLKÖY MAHALLESİNDEKİ ŞAHİN TEPESİNİ İNCELEDİ VALİ SEZER BAHŞILI YEŞİLKÖY MAHALLESİNDEKİ ŞAHİN TEPESİNİ İNCELEDİ
HER HALİNE ŞÜKÜR16 Mayıs 2019

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi