Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
DüğünlerimizFOTOĞRAFLAR HER ZAMAN İBRET VERİR VE BİRŞEYLER HATIRLATIR-2 (açın)FOTOĞRAFLARIN DİLİ OLSA-3Künye

EN ÇOK OKUNANLAR

Bahşılı da Camiler ve Din Görevlileri Haftası yapılan etkinliklerle kutlandı.

Bahşılı da Camiler ve Din Görevlileri Haftası yapılan etkinliklerle kutlandı.

Tarih 08 Ekim 2018, 12:48 Editör EDİTÖRDEN

Bahşılı da Camiler ve Din Görevlileri Haftası yapılan etkinliklerle kutlandı.

Bahşılı da Camiler ve Din Görevlileri Haftası yapılan etkinliklerle kutlandı. İlçe Müftüsü Yaptığı açıklamada şunları söyledi,Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan " Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın ülke genelinde olduğu gibi Bahşili İlçemizde de Hüseyin Onbaşı Cami' inde Kur' an ziyafeti, kurumlar, esnaf, hasta ve gazi ailleri ziyaretleri, okullarda seminer ve benzeri etkinliklerle kutlandı.diyerek devam etti. -Altacı, "Camilerimiz, insanı manevi huzura kuvuşturmanın yanında, dini ve milli değerlerimizin , vatan ve aile sevgisinin, birlik ve beraberliğin, dostluk ve kardeşliğin, paylaşma ve dayanışmanın öğretildiği kutsal mekanlardır. Camiler aynı zamanda birbirimize merhamet etmeyi, acıları paylaşmayı, kimsesiz yoksul, dul ve yetimlere yardım etme duygularını kazandığımız mabetlerdir. Camilerimizde hizmet veren Din görevlilerimiz mihrapta ibadetin, mimber ve kürsüde hitabetin rehberleri olarak kadın erkek, küçük büyük herkese yüce kitabımız Kur'an-ı Kerimi öğretmeyi kendilerini birer görev bilmişlerdir. Aynı zamanda Din Görevlilerimiz, aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici , sosyal sorunlara da çözüm arayan, ulvi bir vazifeyi yerine getirerek toplum hayatında önemli bir görev üstlenmişlerdir. İslamın ilk yıllarından günümüze kadar " hademe- i hayrat" dediğimiz ve islam'a hizmet etmiş hocalarımızdan ahirete göç edenlere Allah'tan rahmet, hayatta olanlara da sağlıklı hayırlı uzun ömürler diliyorum. Bu haftanın ülkemiz, milletimiz ve tüm meslektaşlarım için Hayırlı, başarılı hizmetlere vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum". dedi. Müftülükte görevli İlhan ileli’ye Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezince “Vakıf Şube hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesinde göstermiş olduğu özverili çalışmalarından ve katkılarından dolayı gönderilen Takdirname belgesini İlçe Müftüsü Ahmet Altacı verdi.

Bu haber 392 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Şenliği Açılışı Gerçekleştirildi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Şenliği Açılışı Gerçekleştirildi. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Şenliği Açılışı Gerçekleştirildi.

VALİ SEZER BAHŞILI YEŞİLKÖY MAHALLESİNDEKİ ŞAHİN TEPESİNİ İNCELEDİ

VALİ SEZER BAHŞILI YEŞİLKÖY MAHALLESİNDEKİ ŞAHİN TEPESİNİ İNCELEDİ VALİ SEZER BAHŞILI YEŞİLKÖY MAHALLESİNDEKİ ŞAHİN TEPESİNİ İNCELEDİ
HER HALİNE ŞÜKÜR16 Mayıs 2019

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi