Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GENÇ YAZARLAR KİTAP KAHVE DE ÇOK ÖZEL BİR SÖYLEYİŞİ YAPILDI

GENÇ YAZARLAR KİTAP KAHVE DE ÇOK ÖZEL BİR SÖYLEYİŞİ YAPILDI

Tarih 14 Mayıs 2019, 13:26 Editör EDİTÖRDEN

GENÇ YAZARLAR KİTAP KAHVE DE ÇOK ÖZEL BİR SÖYLEYİŞİ YAPILDI

GENÇ YAZARLAR KİTAP KAHVE DE ÇOK ÖZEL BİR SÖYLEYİŞİ YAPILDI ISIGI KARANLIKTA GOREN BIRININ HAYATINDA DAİR SOYLEŞIYİ. KÜ MYO Bahşılı meslek yüksek okulu öğretim görevlisi Baybars Ali Kazan cı nında içinde bulunduğu genç yazarlar kitap kahvede görme engelli eğitimci yazar Bekir Akdeniz in özel sunumu gerçekleşti. Öğretim Görevlisi Kazancı birliktelikteki konuyu şöyle anlattı. Kazancı,'Geçtiğimiz günlerde eğitimci yazar ve radyo programcısı Bekir AKDENIZ Genç Yazarlar Kitap Kahve'yi ziyaret etti. Genç Yazarlar Kitap Kahve'de yaptığı söyleşide gençlerle bir araya gelen eğitimci yazar; hayat hikayesi ve tecrübelerinden de söz ederek onlara yol gösterdi, adeta ışık oldu. Engelli yaşamını konu alan AKDENIZ, şöyle devam etti, günümüz şehirleşmesinde engelli bireyler için yeterli düzenlemeler yapılmadığını düşündüğünü iletirken arabaların kaldırımları park edilmesini yanlış bulduğunu, çöp kutularının dahi bazen onlar için zorluk teşkil ettiğini belirtmiştir. AKDENIZ konuşmasında “Ben de arabaları hep duyardım ama ağacın engel oluşturabileceğini düşünmemiştim” sözlerine yer vermiştir . Engelli yaşamının birçok noktasına değinen eğitimci yazar sokakta onlara nasıl davranılması istendiği konusunda da gençlerle birebir uygulamalar yaparak görme engellilerin toplumdan beklentisini dile getirdi. Söyleşinin sonunda Bekir AKDENIZ gençlerin sorularına da cevap verdi. Gençlerin “Hiç umutsuzluğa düştüğünüz oldu mu ?” Sorusuna da engel durumunun sonradan oluştuğunu ve ister istemez yaklaşık on yıl umutsuzluğa düştüğünü ancak gördüğü rüya sebebiyle yaşama yeniden tutulduğunu belirtmiştir. Program sonunda ise gençler, kendisinden çok şey öğrendiğini ve hayatlarına daha önemli yön vermeleri için destekleri olan AKDENİZ'e teşekkürlerini sundular.

Bu haber 361 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

VALİLİĞİN TAKİP ETTİĞİ ÖNEMLİ ÇEŞNİGİR SEYİR TEPESİ VE KANYONU HİZMETE BAŞLADI

VALİLİĞİN TAKİP ETTİĞİ ÖNEMLİ ÇEŞNİGİR SEYİR TEPESİ VE KANYONU HİZMETE BAŞLADI VALİ BEYİN TAKİP ETTİĞİ ÖNEM VERDİĞİ ÇEŞNİGİR SEYİR TEPESİ VE KANYON PROJESİNİ ELEŞTİREN BİR YAZININ ARDINDAN VALİL...

SÜNE MÜCADELESİNDE TEKNOLOJİNİN NİMETİNDEN YARARLANMAYA BAŞLANDI.

SÜNE MÜCADELESİNDE TEKNOLOJİNİN NİMETİNDEN YARARLANMAYA BAŞLANDI. SÜNE MÜCADELESİNDE TEKNOLOJİNİN NİMETİNDEN YARARLANMAYA BAŞLANDI.
Yormayın Valimi20 Mayıs 2020

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi