Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Etiler Ş.A.Ç..Anaokulunda  çocuklarımıza temiz bir dünya semineri verildi.

Etiler Ş.A.Ç..Anaokulunda çocuklarımıza temiz bir dünya semineri verildi.

Tarih 31 Mayıs 2019, 02:53 Editör PINAR YILMAZ

Etiler Şehit Altan Çamkara Anaokulunda çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmak adlı seminer verildi.

Etiler Şehit Altan Çamkara Anaokulunda çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmak adlı seminer verildi. Seminerde konuşma yapan okul müdürü Erdal Dündar şunları söyledi,'Etiler Şehit Altan Çamkara Anaokulu olarak başlattığımız “GERİ DÖNÜŞÜM” projesi kapsamında ilkesel olarak insani değerleri önceleyen, doğaya ve çevreye önem gösteren bizim dışımızda kalan tüm canlıların yaşam haklarına sonuna kadar saygılı ve ekonomik değerlerin toplumsal gerçekliği içerisinde atık malzemelerin yeniden bir şeylerin üretilmesinde kullanabilmesinin önemsenmesine dair güçlü bir algı oluşmasını sağlayabilmektir. Öğrenci ve velilerimizle birlikte”GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ” kapsamında insani değerleri önceleme noktasında Etiler Mahallesinde tekerlekli sandelyesinde plastik atık toplayan, geçimini bununla idame ettirmeye çalışan bir insana okul olarak 300Kğ yakın plastik atık toplayıp, okulumuzda biriktirdikten sonra kendisine teslim ettik. Böylece hem sosyal okul olmanın gereğini, hem yardımlaşmanın önemini, hem de insan olmanın değerini yaşatacak çevresel hassasiyetlere sahip bir yaşam kültürü oluşmasını istedik. Aslında çocuklarımızın çevrelerine, doğaya buralarda yaşayan böcek, ağaç, çiçek hayvanlar gibi tüm canlılara karşı doğal olarak ilgilidirler. Zamanlarını doğada geçirmek, gördükleri şeyleri merak ederek incelemek çocuklar için çok zevklidir. Bu nedenle onların bu ilgi ve merakından yararlanarak doğada ki dengeyi, doğanın döngüsü ve nasıl işlediğini ve bu işleyin atılan çöp ve atıklarla nasıl bozulduğunu anlamalarına yardımcı olmak , çocukların geri dönüşümü daha bilinçli ve istekli yapmalarını sağlayabilmektir. Çevre ve doğa bilincinin geliştirilmesinin sorumluluğunun sadece biz eğitimcilerin üstlenmesi gereken bir sorumluluk olmadığını bunun toplumun tüm bireyleri tarafından üstlenilmesi gereken bir sorumluluk olduğunu da duyurma adına tüm velilerimizin katılımıyla şölen havasında bir etkinlik hazırlayarak hem kendimize hem de etrafımıza bir kez daha duyurduk…dedi.

Bu haber 664 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ENES HATASI BABA NIN DRAMI

ENES HATASI BABA NIN DRAMI ENES HATASI HASTA OLUP BEŞ ĆOCUK YETİŞTİREN,ÜSTELİK BİR KIZIDA ITP VE KULAK BURUN BOĞAZ HASTASI .

BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR.

BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR. BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR.
KONTROLSÜZ KONTROL17 Haziran 2020

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi