Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Bahşılı da mevlidi nebi etkinlikleri düzenlendi

Bahşılı da mevlidi nebi etkinlikleri düzenlendi

Tarih 18 Kasım 2019, 02:06 Editör EDİTÖRDEN

Bahşılı da mevlidi nebi etkinlikleri düzenlendi

Bahşılı da mevlidi nebi etkinlikleri düzenlendi Bahşılı İlçe Müftülüğü tarafından Peygamber efendimizin 1449.doğum yıldönümünü anma programları düzenlendiği iletildi. müftülük hocaları ile okullarda başlattıkları Mevlidi Nebi programlarının bu hafta içerisinde Beyaz kelebekler anaokulu, Barbaros ilkokulu,İmamhatip Ortaokulu ve Hacı Hidayet Doğruer Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi ,Atatürk ilkokulu nda düzenlendiği açıklandı. Programlar saygı duruşu,İstiklal marşı ve Kuran Tilaveti ile başladı. İlahiler ve şiirlerin okunduğu programlarda konuşma yapan müftü Altacı,Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla ilçe Müftülüğümüzle bütün okullarda bilinçlendirme ve konferans faaliyetleri yaptık diyerek devam etti. Ahmet Altacı Bahşılı İmam Hatip Ortaokulunun düzenlediği Mevlid-i Nebi Haftası katılarak öğrenci ve öğrenci velilerine 'peygamberim ve Aile 'konulu bir konferans verdik. "Hz. Peygamber (s.a.v)'i seviyorum demenin yetmeyeceğini O bizim hayatımızın her safhasında olması gerektiğini, hayatımız hayatına, sözümüz sözüne, ahlâkımız ahlakına benzeyecekki sevmenin içi boş olmasın" dedi ve devam etti. " Bugün aile hayatında örnek alınacak tek şahsiyetin Hz. Peygamber olduğunu" ifade ederek "evlerimizi cennete çevirmenin bizim elimizde olduğunu" ifade etti. "Ne kadar çok ibadet edilirse edilsin iyi bir insan olmadık ca, iyi bir komşu olmadık ca, iyi bir eş olmadık ca iyi bir mümin olunamayacağını" dile getirdi. program sonunda peygamberimize mektup yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediye verilirken,müftülük personeli de gülsuyu,lokum ve bohça dağıtıldı. Programa Kaymakam Ahmet Atun,Belediye başkan yardımcısı Ata Dönmez,kamu kurum amirleri,okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.Canlı Tasavvuf müziği eşliğinde ilahi okuyan müzik Öğretmeni Gamze Özden i kaymakam tarafından tebrik edildi.

Bu haber 286 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

VALİLİĞİN TAKİP ETTİĞİ ÖNEMLİ ÇEŞNİGİR SEYİR TEPESİ VE KANYONU HİZMETE BAŞLADI

VALİLİĞİN TAKİP ETTİĞİ ÖNEMLİ ÇEŞNİGİR SEYİR TEPESİ VE KANYONU HİZMETE BAŞLADI VALİ BEYİN TAKİP ETTİĞİ ÖNEM VERDİĞİ ÇEŞNİGİR SEYİR TEPESİ VE KANYON PROJESİNİ ELEŞTİREN BİR YAZININ ARDINDAN VALİL...

SÜNE MÜCADELESİNDE TEKNOLOJİNİN NİMETİNDEN YARARLANMAYA BAŞLANDI.

SÜNE MÜCADELESİNDE TEKNOLOJİNİN NİMETİNDEN YARARLANMAYA BAŞLANDI. SÜNE MÜCADELESİNDE TEKNOLOJİNİN NİMETİNDEN YARARLANMAYA BAŞLANDI.
Yormayın Valimi20 Mayıs 2020

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi