Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Sigarayı Önleme Standı ve Sigara Denetimi

Sigarayı Önleme Standı ve Sigara Denetimi

Tarih 12 Şubat 2020, 17:26 Editör PINAR YILMAZ

Sigarayı Önleme Standı ve Sigara Denetimi

Sigarayı Önleme Standı ve Sigara Denetimi 9 Şubat Sigara Bırakma Günü nedeniyle başlayan ve hafta boyunca planlanan etkinlikler kapsamında müdürlüğümüz Tütün Birimi ekiplerince vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı Aybimaş AVM’de stant kuruldu. Açılan stantta, sigaranın zararları, ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı, ilimizde faaliyet gösteren sigara bırakma poliklinikleri, kapalı alanlarda tütün ürünü kullanımı durumunda vatandaşların ihbarda bulunabilecekleri ALO 184 Tütün İhbar Hattı ve Yeşil Dedektör Uygulaması hakkında bilgiler verilerek, vatandaşlarımızla birlikte bakanlığımız tarafından gönderilen el dövizleriyle fotoğraf çekildi. Ekiplerimiz, sigara bırakmak için açılan satanda gelen vatandaşlarımızı Sağlıklı Yaşam Merkezi Sigara Bırakma Polikliniğine yönlendirilmiştir. Ayrıca Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Hakan KILIÇ, Başkan Yardımcısı Dr. Ümit HAFÇI, İl Tütün Koordinatörü Şeref KUTBAY, Tütün Denetim Ekibi ve diğer çalışanlarımızla birlikte ekiplerimiz gün içerisinde yaptıkları esnaf denetimlerinde kapalı alanlarda tütün kullanımı ile ilgili vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza uyarılarda bulunmuşlardır. Müdürlüğümüze bağlı merkezde 4 kişiden oluşan 4 ekip ve ilçelerimizde 3 kişiden oluşan 8 ekip olmak üzere toplam 12 Tütün Denetim ekibimiz bulunmaktadır. Denetim ekiplerimiz bünyesinde sağlık personeli, polis ve zabıta memuru görev yapmakta olup, 08.00-24.00 saatleri arasında görev yapmaktadırlar. ALO 184, Yeşil Dedektör Uygulaması ve müdürlüğümüze gelen ihbarlar Dumansız Hava Sahası Denetim Sistemine düşmekte olup, ekiplerimiz olay yerine giderek müdahale etmektedir. Tütün denetimlerimiz ilimizde ilk olarak Temmuz 2010 yılında uyarı amaçlı işyerleri denetimlerine başlanmış olup, Temmuz 2011 yılı itibariyle idari para cezası uygulaması başlamıştır. Bu kapsamda Tütün ve Tütün Mamulleri kullanılmasına imkan sağlayan işletmelere ve şahıslara yönelik idari para cezası uygulanmaktadır. 2020 yılı itibariyle kapalı alanda Tütün ve Tütün Mamulleri tüketen şahıslara 187 TL. işletmelere ise 2.579 ile 12.938 TL. arasında idari para cezası uygulanmaktadır. 2019 yılı içerisinde toplam 42539 denetim gerçekleştirilmiş olup, 66 iş yerine 186.528 TL ceza kesilmiştir. Yeni aynı dönem içerisinde 54 kişiye 8.262 TL para cezası kesilmiştir. Denetimlerimiz sürekli bir şekilde devam edecektir. Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü

Bu haber 214 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ENES HATASI BABA NIN DRAMI

ENES HATASI BABA NIN DRAMI ENES HATASI HASTA OLUP BEŞ ĆOCUK YETİŞTİREN,ÜSTELİK BİR KIZIDA ITP VE KULAK BURUN BOĞAZ HASTASI .

BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR.

BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR. BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR.
KONTROLSÜZ KONTROL17 Haziran 2020

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi