Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Bahşılı da okulların bahçelerine kurulan Platenaryum platform çadırları

Bahşılı da okulların bahçelerine kurulan Platenaryum platform çadırları

Tarih 13 Mart 2020, 11:00 Editör EDİTÖRDEN

Bahşılı da okulların bahçelerine kurulan Platenaryum platform çadırları ile ''Siz hala uzaya gitmediniz mi? O halde biz size uzayı getirdik''etkinliği düzenlendi.

Bahşılı da okulların bahçelerine kurulan Platenaryum platform çadırları ile ''Siz hala uzaya gitmediniz mi? O halde biz size uzayı getirdik''etkinliği düzenlendi. Bahşılı Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile Bahşılı Barbaros İlkokulu bahçesinde kurulan ,Öğrencilerin Fen Bilgisi ve Hayat Bilgisi derslerinde gördükleri Uzay konusunu daha iyi kavramaları için görsel olarak düzenlenen "Siz hala uzaya gitmediniz mi? O halde biz size uzayı getirdik" planetaryum etkinliğine Kaymakam Altun da katıldı. ilçe milli eğitim müdürlüğünün koordinesi ile okul bahçelerine kurularak sınıf sınıf alınan öğrencilere 25 er dakikalık eğitim ve tanıtımlar yapıldı. okul idaresinin bilgilerine göre,Öğrencilerimizin fen bilgisi ve hayat bilgisi dersinde gördükleri uzay konusunu Daha iyi kavramaları için;uzayı gökcisimlerini,gezegenleri tanımaları için görerek yaşayarak gösteren Platenaryum denilen bir platformda Sınıf sınıf öğrenciler bu şişme platformun içerisine alınarak 25 dakikalık gösteriyle uzay ,gökcisimleri ve gezegenler çocuklara görsel olarak tanıtıldı. Kaymakam Ahmet Altun,öncelikle idlib deki şehitlerimize rahmet diliyor gazilerimize acil şifalar diliyorum.biz orada hem vatandaşların can güvenliği için hem de sınırlarımızı terör örgütlerinden korumak için oradayız. Bugün burada çocuklarımızın ayak uydurması hiçbir yeniliklerden uzak kalmaması için görsünler uzay nasıldır nasıl bir şekildedir görsünler eğlensinler.Belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz.eğitimde her konuda desteğini esirgemiyor.milli eğitimde aynı şekilde.Biz teknolojiyi yakından takip edeceğiz ve Bahşılı daki çocuklarımızın ülkemizin herhangi bir yerindeki çocuklardan geri kalmaması içinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz.dedi. Belediye başkanı Recep Zafer Tekin ise 6 okulumuzda bu eğitim platformu sayesinde uzay bilimlerini daha iyi tanıyacaklar. öncelikle asker selamı ile şehitlerimizi selamlıyorum.biz eğitim kökenli olduğumuz için hep ilkleri yapalım dedik.Bahşılı dan ilk uzaya öğrencilerimizi gönderiyoruz. Kırıkkale milli eğitimizle beraber bir ilki gerçekleştirdik.bu çadırda uzaydaki fotoğraflarla slaytlarla bir animasyon hazırlanmış bunlarla bilimi uzayı öğreniyorlar. sonrada denizin altındaki canlıları öğreniyorlar.çünkü bu genç beyinler her şeyi çabuk algılama özelliğine sahipler.Bahşılı da 6 okulumuzda gösteri yapılacak bütün öğrencilerimiz yararlansın diye karar verildi hayırlı olsun.dedi. ALFA PLANETARYUM SİSTEMLERİ İŞLETMECİSİ Ekrem Dedebali ve Mehmet Yıldaş ta sırayla hergün bir okula gidilerek aynı eğitim ve görsel filmler gösterilecek okullarımızın ekitici gösterimlerini her zaman yapmaktayız dendi. Programa Bahşılı kaymakamı Ahmet Altun,Belediye başkanı Recep Zafer Tekin,İlçe Milli Eğitim müdürü Fedai Akın,okul müdürleri katıldı. Haberci71.AY.

Bu haber 90 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Bahşılı Atatürk ilkokulu bir proje ile toplantı salonunu yeniledi

Bahşılı Atatürk ilkokulu bir proje ile toplantı salonunu yeniledi Bahşılı Atatürk ilkokulu bir proje ile toplantı salonunu yeniledi

KÜTÜPHANELER HAFTASINI EVLERİNDE KUTLADILAR.

KÜTÜPHANELER HAFTASINI EVLERİNDE KUTLADILAR. KÜTÜPHANELER HAFTASINI MAHSUN KUTLAYAN MİNİK KIZILIRMAK Ş.V.P ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ BU GÜNLERİ UNUTAMAYACAK.
ACİL SOSYAL FON01 Nisan 2020

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi