Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
OĞUZKAĞAN IN MÜHRÜNÜ BAHŞILI DA DEMİRCİLERİN YAPTIĞI NACAK VE BALTALARDA TESPİT ETTİK.

OĞUZKAĞAN IN MÜHRÜNÜ BAHŞILI DA DEMİRCİLERİN YAPTIĞI NACAK VE BALTALARDA TESPİT ETTİK.

Tarih 09 Haziran 2020, 00:35 Editör PINAR YILMAZ

OĞUZKAĞAN IN MÜHRÜNÜ ERTUĢRUL FİLMİNDE GÖRMÜŞTÜNÜZ,BAHŞILI DA DEMİRCİLERİN YAPTIĞI NACAK VE BALTALARDA TESPİT ETTİK.

OĞUZKAĞAN IN MÜHRÜNÜ ERTUĢRUL FİLMİNDE GÖRMÜŞTÜNÜZ,BAHŞILI DA DEMİRCİLERİN YAPTIĞI NACAK VE BALTALARDA TESPİT ETTİK. GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE BALTALARI USTA DEMİRCİ BABA MESLEĞİNİ 50 YILDIR YÜRŪTEN ŞEVKİ ALSANCAK TAN TAM BİLGİ ALDIK. Demirci Şevki usta diyede bilinen Şevki Alsancak artık eski mesleklere itibar kalmadığı için bıraktığını söyledi.mühür veya yapılan demir işlerinde eskiden beri oğuzun bir simgesi,mührü işareti olan bu üç okun vurulduğunu iletti. Yani buda gösteriyor ki 1071 de Alparslan in Anadolu un kapılarını açan o Malazgirt zaferinden sonra Türkler her yere yerleştirilmiş,Kızılırmak havzasında iskanlaşma başlamış yer tutulması için Türkmen'lere Yol verilmiştir.Kırıkkale civarıda oba köyleri olmak üzere kızılırmak kıyılarını da insanlar mesken tutmuştur.tarihi ipek yolu güzergahı çeşnigir köprüsü,Karakeçili,Bahşılı,Yahşihan Demirköprü,kalecik ve Ankara güzergahının izlendiği elde edilen bilgiler gösteriyorki,Kızılırmak kıyıları Türkleşmiş konar göçerlikten yerleşik düzene geçilmiştir. Haberci71.AY.

Bu haber 358 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ENES HATASI BABA NIN DRAMI

ENES HATASI BABA NIN DRAMI ENES HATASI HASTA OLUP BEŞ ĆOCUK YETİŞTİREN,ÜSTELİK BİR KIZIDA ITP VE KULAK BURUN BOĞAZ HASTASI .

BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR.

BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR. BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR.
KONTROLSÜZ KONTROL17 Haziran 2020

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi