Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Alternatif ürün Bodur Elma da başarı sağlandı

Alternatif ürün Bodur Elma da başarı sağlandı

Tarih 23 Eylül 2010, 08:46 Editör EDİTÖRDEN

Kırıkkale nin Balışeyh ilçesinde, alternatif ürün olarak denenen bodur elma ağaçlarında, 640 gram ağırlığında elma yetiştirildi.

 

ALTERNATİF ÜRÜN ELMA’DA BAŞARI SAĞLANDI

 

Kırıkkale'nin Balışeyh ilçesinde, alternatif ürün olarak denenen ''bodur elma'' ağaçlarında, 640 gram ağırlığında elma yetiştirildi.

İlçeye bağlı Yukarı Karakısık köyünde 1,5 dönümlük alana dikilen 300 adet bodur elma ağacı bu yılın  ilk meyvesini verdi.
İlçe Tarım Müdürü Erdal Öcal, alternatif olarak görülen elma yetiştiriciliğinin bölgede gün geçtikçe daha fazla önem kazandığına dikkati çekerek, ''3 yıl önce dikimini yaptığımız ve bu yıl, ikinci meyvesini aldığımız örnek bahçemizde iri ve hastalıksız olan meyvelerimizi toplamış bulunmaktayız. Bazı elma ağaçlarında yetişen 640 gram ağırlığındaki Grand Smith türü elmalar, bizleri oldukça sevindirmiş ve alternatif ürün çalışmalarımızın isabetli bir karar olduğunu pekiştirmiştir'' dedi.
Elma yetiştiriciliğine yönelik çalışmalarla bölgede yaşayanların kazancına önemli katkı sağlayacaklarını belirten Öcal, damlama sulama sistemiyle sulaması yapılan bodur elmaların, doğal ortamda hormonsuz olarak yetiştirildiği söyledi.

Bu haber 1523 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BAHŞILI MESİRE YERİ TALAN EDİLDİ

BAHŞILI MESİRE YERİ TALAN EDİLDİ BAHŞILI MESİRE YERİ TALAN EDİLDİ

Bahşılı Celal Bayar parkında yeni yüzüyle açılan Gölet kebap

Bahşılı Celal Bayar parkında yeni yüzüyle açılan Gölet kebap Bahşılı Celal Bayar parkında yeni yüzüyle açılan Gölet kebap
ORADAN GÖRÜNEN14 Mart 2019

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi