Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Türk kızılayı festivalde göz doldurdu

Türk kızılayı festivalde göz doldurdu

Tarih 27 Eylül 2010, 21:17 Editör EDİTÖRDEN

Kırıkkale Karakeçili ilçesinde her sene festivallerde Gereğinden fazla mesai yaparak Halkın gönlünü alan Kızılay şubesi Bu senede yapılan şenlikler de çeşitli etkinlikler yaparak göze girdi.

TÜRK KIZILAYI KARAKEÇİLİ ŞUBESİ FESTİVALDEKİ ETKİNLİKLERLE GÖZ DOLDURDU

1250 KİŞİYE GÖZ TARAMASI YAPILIRKEN,30 KİŞİ KAN VERDİ.

 

Kırıkkale Karakeçili ilçesinde her sene festivallerde Gereğinden fazla mesai yaparak Halkın gönlünü alan Kızılay şubesi Bu senede yapılan şenlikler de çeşitli etkinlikler yaparak göze girdi.

Festival sahasında kurulan iki çadırla çeşitli etkinlikler yaparak festivale renk kattı.

Kurulan ve içerisinde her türlü cihazı mevcut olan Maya Göz hastanesi ekipleri çadırda Arzu edenlerin 1250 insana Göz taramaları yapıldı.

Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner,Kırıkkale Üniversitesi Rektörü göz taramasından geçerek doktorlardan tam not aldılar.

Ayrıca iki gün içerisinde 10 bin adet Kızılay madensuyu,Kızılay yazılı 1000 adet balon dağıtıldı.Kurulan Kan alma çadırında Kızılay ekibine 30 Karakeçili kan verdi.

Festivale destek amaçlı olmak üzere Ankara Seğmenler folklor ekibini getirerek renk kattı ve gösterileri ilgi ile izlendi.

Festival içerisinde hediyelik lokum paketini bizzat şube başkanı dağıttı.

Şube Başkanı Remzi Aksoy,” Karakeçili Kızılay şubemizin açıldığından beri hep yardım edip,her türlü etkinliklerde bulunduk.Halkımızın yardımına koşmak onların taleplerini yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.bu sene yine maden suyu dağıttık.1250 kişiye göz taraması yaptırdık.seğmenler halk oyunları ekibini getirttik,1000 adet hediyelik lokum paketleri dağıttık.ilçemizin adını duyurmak Türk Kızılay’ının kan alma ekibine 30 kişi kan verdi. hizmet için elimizden gelen her şeyi yapıp bu etkinlikleri hiç bırakmıyoruz.seğmenler ekibine ve başkana teşekkür ederim,strajedi daire başkanına teşekkür ederim,Maya hastanesi yönetim kurulu başkanına teşekkür ederim.”şeklinde konuştu.

Başkan Aksoy,Sefer Oğün Beliç’e plaket vererek seğmenler ekibine teşekkür etti.

Milli eğitim bakanlığı Strajedi geliştirme daire başkanı Nurettin Konaklı’ yada Kızılay şube başkanı plaket vererek Karakeçiliye yapılan yardımları unutmadıklarını hatırladı.

Karakeçili Kaymakam’ı  Tuğba Genç’te ilçe kaymakam’lığı adına Kızılay şube’nin Karakeçiliye yaptığı yardımlar ve festivaldeki katkılarından ve aldığı güzel rolü için bir plaket vererek teşekkür etti.

 

Bu haber 2887 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BAHŞILI MESİRE YERİ TALAN EDİLDİ

BAHŞILI MESİRE YERİ TALAN EDİLDİ BAHŞILI MESİRE YERİ TALAN EDİLDİ

Bahşılı Celal Bayar parkında yeni yüzüyle açılan Gölet kebap

Bahşılı Celal Bayar parkında yeni yüzüyle açılan Gölet kebap Bahşılı Celal Bayar parkında yeni yüzüyle açılan Gölet kebap
ORADAN GÖRÜNEN14 Mart 2019

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi