Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Lösemi Hastasına Arkadaşları Kermes Düzenledi

Lösemi Hastasına Arkadaşları Kermes Düzenledi

Tarih 06 Aralık 2010, 14:31 Editör PINAR YILMAZ

Fatih ilköğretim okulunda 6/C sınıf Öğrencileri hasta arkadaşları için yardım amaçlı kermes düzenledi.

 

 

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN LÖSEMİ HASTASI ARKADAŞLARINA ANLAMLI KERMES

CUMA ÇIKIŞINDA CAMİİ AVLUSUNDA KERMES YAPARAK ARKADAŞLARINA YARDIM TOPLAYAN ÖĞRENCİLER TAKDİR TOPLADI.

 

Kırıkkale Karşıyaka Mahallesinde eğitim veren Fatih ilköğretim okulunda 6/C sınıf Öğrencileri hasta arkadaşları için yardım amaçlı kermes düzenledi.

Edinilen bilgiye göre Karşıyaka mahallesinde oturan beş kardeşten biri olan  Dilek Sevim Tan ilkokul ikinci sınıfta yakalandığı lösemi hastalığına karşı yıllarca mücadele vermiş.bütün araştırmaların tamamlanıp ilik nakli yapılması ile sağlığına kavuşan   kendi ablasının iliği ile hayata tekrar sarılmış.maddi durumları iyi olmayan babası pazarlarda çaycılık yaparak aile geçimini sağalamaya çalışması yanında dede’nin iki katlı evinin birinde oturup kira parası vermeyen ama beş çocuğun okutan Tan ailesi artık dayanamaz duruma gelmiş.

-Fatih ilköğretim okulu idaresi bir heyet kurarak yurt çapında bir kampanya için çalışmalar başlatmış.İl milli eğitim müdürlüğünün Kırıkkale de iki okulda lösemi hastası öğrencilere yurt çapında kampanya başlatma izni ve yetkisi alarak,Kırıkkale Valiliği dernekler masasının onayı ile ziraat bankasından hesap numarası alınarak Kampanya çalışmaları il ve yurt genelinde kurum ve okullarda 6 Aylık yardım kampanyasının başlayacağı bildirildi.

1-Dilek Sevim Tan Adına T.C Ziraat bankası Kırıkkale şubesi

hesap no:316 107 23414-50006

(İBAN TR020001000316107 2341450006)

Diğer Öğrenci için Açılan Hesap numarası,

2-Buket Taşkın,Hesap No: 316 49590785-50006

 (İBAN TR2400010003164959078550006)

 

CAMİİ AVLUSUNDA CUMA NAMAZ ÇIKIŞI KERMES ÜRÜNÜ SATAN ÖĞRENCİLER 300 TL TOPLADI

-Camii avlusunda kermes önce camii imamı Tahir Kaymaz Cuma hutbesinde anonsu ile cemaate duyurularak başlandı.Cuma namazından çıkan mahalle sakinleri minik öğrencilerin ve velilerin desteği ile evlerinde yaptıkları yiyecekleri satışa sunarak arkadaşlarına nakti para desteği verme amacındaki arkadaş sevgisi ve dayanışmayı gösteren bir davranışla yapılan eylemde başarı sağlandı.

-300 tl toplanan parayı okul müdürlerinin izni ile arkadaşlarının evine giderek teslim eden öğrenciler duygulu anlar yaşadı.

Şimdi iki ay önce ablasının iliği ile yaşama ve iyileşme umudu doğan Dilek Sevim Tan arkadaşlarının bu yardımlarını alarak,” sizleri çok seviyorum,teşekkür ederim,okuluma dönmek için sabırsızlanıyorum.“ dedi.

-Dedesi ve Annesi Okula döneceği günü iple çeken çocuklarının durumunun iyiye gittiğini ve yurt çapında okulunda başlatılan yardım kampanyaları için herkese teşekkür ederek,Allah ülkemizin çocuklarına sağlık ve sıhhat versin temennisinde bulundu.

 Haberci olarak bu minik kardeşimizin bir nevi şanslı olduğunu,daha bunun gibi tedavi olmayı ve iyileşmeyi bekleyen insanlarımıza acil şifalar diliyoruz.

öğrencilerin yaptığı hareket gerçekten çok anlamlı bir olay.büyüklerine ders verir gibi olmuş.

işte hesap numaraları görelim bakalım Allah rızası için Kırıkkale bu iki çocuğuuza neler yapabilecek.bizden duyurması.bu arada milli eğitime ve okul idaresine teşekkür ederiz.

Bu haber 3492 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ENES HATASI BABA NIN DRAMI

ENES HATASI BABA NIN DRAMI ENES HATASI HASTA OLUP BEŞ ĆOCUK YETİŞTİREN,ÜSTELİK BİR KIZIDA ITP VE KULAK BURUN BOĞAZ HASTASI .

BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR.

BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR. BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR.
KONTROLSÜZ KONTROL17 Haziran 2020

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi