Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Sulakyurt ilçesinde Koruyucu Aile  projesi

Sulakyurt ilçesinde Koruyucu Aile projesi

Tarih 13 Şubat 2013, 10:55 Editör EDİTÖRDEN

Koruyucu Aile projesi Sulakyurt ilçesindeki ailelere tanıtımı yapıldı.

Koruyucu Aile' projesi Sulakyurt ilçesindeki ailelere tanıtımı yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Selbihan Eren ise tür programların her ilçede ve merkezde yapılacağını iletti.

Projenin ,Kimsesiz ve aile desteğine ihtiyaç duyan çocukların devlet desteğine ihtiyacı olduğu gibi koruyucu ailelerede ihtiyaç vardır.dedi.

İl Müdür Yardımcısı Selbihan Eren, "Gönül Elçileri Projesi'nin amacı, devlet korumasındaki çocukların, aynı zamanda aile sevgisi ve sıcaklığını yaşaması, kendine güveni tam, hayatın zorluklarını kucaklayabilen, ayakta dimdik durabilen bireylerin yetişmesidir. Çocukların karakter eğitimi çok önemlidir. Koruyucu Aile uygulamasına daha da ağırlık vermeye başladık. Bunun için il Müdürlüğümüzde ayrı bir birim oluşturuldu. Koruyucu Aile, annelik veya babalık yapan aileyi veya kişiyi ifade etmektedir. Koruyucu ailelere sağlanan haklarda koruyucu ailelere yakınlarındaki çocuklara bakım, eğitim ve yetiştirilmesine karşılık olarak çocukların yaş ve okul durumlarına göre değişen miktarlarda ücret ödenmektedir. Koruyucu Aile olmak için ailenin sabit bir geliri olması gerekir. Çocuk o ev için gelir getirici bir kaynak değildir. Bizler bu projede ailelerin verdiği sevginin çocukları büyüttüğünü gördük. Çok çeşitli modeller denendi ancak koruyucu aile modelinin daha farklı bir hizmeti var. Çocuklar için evdeki sıcaklık, ev ortamı onların dünyasında daha farklılık oluşturuyor. Bu nedenle Koruyucu Aile önemli. Burada devlet adına ücret karşılığı gönüllülük esasına göre aileler, çocuğa bakmak suretiyle hem de toplumumuz için önemli değerleri de kazandırmış oluyor." dedi.

Sulakyurt Kaymakamı Harun Kazez, "Anne baba olmak, aile olmak sadece kan bağı ile doğurma ile olmuyor. Anne baba olmanın gerektirdiği bazı nitelikler vardır. Bunlar daha çok manevi değerlere yöneliktir. Bu değerler sağlanabiliyorsa anne ve baba olmanın özellikleri tam anlamıyla yerine getirilmiş olur.

Daha sonra aydınlatıcı broşürler dağıtıldı.

 

Bu haber 1999 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sulakyurt

Şerife cesur un ismi Hastaneye verildi.

Şerife cesur un ismi Hastaneye verildi. Marifet Ayakkabıde Değil Ninenin Asil Davrınışındandır.

Sulakyurt İlçemizde Arıcılık Kursu Açıldı

Sulakyurt İlçemizde Arıcılık Kursu Açıldı Sulakyurt İlçemizde Arıcılık Kursu Açıldı
OĞUZLAR KİMDİR?13 Şubat 2019

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi