Kırıkkaleliler Dağcılığı Sevdi


Açıklama: Kırıkkaleliler Dağcılığı Sevdi
Kategori: Dünya
Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2009
Geçerli Tarih: 23 Temmuz 2024, 12:35
Site: Haberci71.com - Kırıkkale Haberleri
URL: http://www.haberci71.com/haber_detay.asp?haberID=2091


 

Metin Atun, Silahsan’da memur olarak çalışan bir görevli. Doğa ve dağ merakı Kırıkkale’yi sardı. Önce kısa geziler ile başladı işe. Sonra peşinden gelenler oldu ve Türkiye’de tırmanmadık dağ bırakmadı…

Doğa sevgisi

Adı Metin Atun... Silahsan’da memur olarak çalışıyor. Doğa ve dağlara olan merakı ile biliniyor. Her fırsatta, özellikle hafta sonları ailesi ile birlikte doğa gezileri yapıyordu. Özellikle dağlara olan merakı ile biliniyordu. Kırıkkale’de gitmediği yer kalmadı. Doğa ve dağ merakı bir süre sonra herkesi sardı. Geziler düzenlemeye başladı Türkiye’nin dağlarına. Kendisi gibi doğa severleri peşine taktı. Doğa ve dağ meraklılarının sayısı her geçen hafta arttı. Artık birkaç kişi ile değil, onlarca kişi ile geziler düzenliyorlardı.
 
Sayıları arttı
Sayı artınca bir kulüp oluşturmak gerekti. Atun’da Kırıkkale Dağcılık Kulübünü kurdu. Kulüp üyelerinin sayısı 40’tan fazla. Gezilere katılanların sayısı ise 300’den fazla. Bugüne kadar onlarca gezi düzenlediler. Anı dağa birkaç kez tırmandıkları oldu. Onlar aslında tırmanma değil, traking (yürüyüş), yani doğa gezisi yapıyorlar. Bu gezilere katılanların büyük keyif aldığı fotoğraflarda görülüyor. Atun, “İçimizdeki doğa ve dağ sevgisini herkesle paylaşıyoruz” diyor.
 
Vali’de katıldı
Kırıkkale’nin yeni Valisi Hakan Yusuf Güner’de onlara eşlik etti. Vali’nin de katılımı ile Denek Dağı gezisi düzenlendi. Vali bu geziden büyük keyif aldı. Atun, artık Türkiye’de tırmanmadık, gezmedik ve ayak basmadık yer bırakmadıklarını söyledi. Bundan sonraki hedef daha büyük. Dünya genelindeki önemli yerlere ve dağlara yönelik geziler. Bu şimdilik bir hayal gibi görünse de bu hedefe Atun ve ekibinin ilerleyeceği kesin gibi görülüyor.
 
Geziler oluyor

Kırıkkale’ye dağ ve doğa sevgisini aşılayan Atun’a büyük de destek var. Hemen her hafta gezi düzenlemesi için talepler geldiği biliniyor. Yoğunluk ve bazen de yorgunluk nedeniyle ayda bir veya iki gezi düzenleniyor. Talep ve sayı çoğaldıkça gezi sayısının da artabileceği bildiriliyor. Gezilere katılmak isteyenler Atun ile temasa geçebilirler.