Kale ilköğretim'den Kırıkkale üniversite'sine ziyaret


Açıklama: ilköğretim okulundan kardeş kurum olarak Kırıkkale üniversite'sine ziyaret
Kategori: Eğitim
Eklenme Tarihi: 19 Aralık 2011
Geçerli Tarih: 25 Eylül 2020, 13:43
Site: Haberci71.com - Kırıkkale Haberleri
URL: http://www.haberci71.com/haber_detay.asp?haberID=6886


-ilköğretim okulundan kardeş kurum  olarak Kırıkkale üniversite'sine  ziyaret

-Kırıkkale Üniversitesi'ne Kale İlköğretim okulundan Kardeş okul teklifi yapıldı

    

Kırıkkale Üniversitesi'ne Kale İlköğretim okulundan Kardeş okul teklifi yapıldı.

Edinilen bilgiye göre Kardeş okul kampanya kapsamında geliştirilen uygulama ile Kale ilk öğretim okulu öğretmen ve öğrencilerden oluşan bir gurupla Rektör Yıldız'a ziyaret yapılarak kardeş okul olarak kabul edilme teklifi yapıldığı bildirildi.

Kale okulu Müdür Yardımcısı İsmet Torunoğlu ,Okul Beden Eğitimi Öğretmeni Arzu Aslan, Okul Öğrenci  Meclis Başkan Yardımcısı ve  6 – B Sınıf Temsilcisi Firdevs İrem Canöz ve sınıf arkadaşı Melike pehlivanlı'dan oluşan bir ekip tarafından Kardeş Kurum Kampanyası kapsamında  Kırıkkale Üniversitesi Rektörlük Makamına bir ziyaret yapıldığı bildirildi.

Ekibi Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız karşılayarak ve çeşitli hediyeler verdikten sonra, öğrencilerin üniversiteyi tanıma ziyareti konusunda talimatlar vererek öğrencileri üniversitenin servis araçlarıyla getirip götüreceğini söylemiş ve sosyal etkinliklere katılmaları için yardımcı olacağının sözünü vermiştir.

 

 

Kale okulu gurubu ise 19 bin öğrenciye ulaşan Kırıkkale üniversitesi'ne kardeş okul olmanın sevincini yaşarak dönmüşlerdir.