BEYAZ KELEBEKLER ANA OKULU EĞİTİM ŞENLİĞİ


Açıklama: BEYAZ KELEBEKLER ANA OKULU YIL SONU EĞİTİM ŞENLİĞİ YAPTI
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2012
Geçerli Tarih: 21 Ocak 2019, 11:17
Site: Haberci71.com - Kırıkkale Haberleri
URL: http://www.haberci71.com/haber_detay.asp?haberID=7701


BEYAZ KELEBEKLER ANA OKULU YIL SONU EĞİTİM ŞENLİĞİ YAPTI

Bahşılı ilçesi Beyaz kelebekler Ana okulu yıl sonu bütün öğrencilerinin sunduğu çeşitli gösteri ve yarışmalarla eğitim şenliği yaptı.

Program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

Okul kurucu müdürü Semaha Bişkin yaptığı konuşmada şunları söyledi.

Müdür Bişkin,’’bu yıl ikincisi kutlanacak olan okul öncesi eğitim şenliğimize hepiniz hoş geldiniz.okul öncesi eğitimin daha iyi kavranması,yeni nesilin mutlaka bu eğitimden yaralanması için,daha iyi kavranılması için başlanılan okul öncesi şenliği okulumuzda çocuklarımızın bir takım gösterileri ile sunulacak.okul öncesi şenliğimizde çocuklarımızın neşesini ve heyecanın ı paylaşmak için geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.’’dedi

İlçe Milli eğitim müdürü İsmail Yılmaz ise yaptığı konuşmada okul eğitiminden memnuniyetini dile getirirken devam etti.

 

Müdür Yılmaz,’’Değerli veliler ve misafirler,bugün,öğretmeni,öğrencisi ve velisi ile birlikte Beyaz kelebekler Anaokulu öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilmelerinin sevinci,coşkusu ve heyecanını yaşıyoruz.çocukların zihinsel,duygusal,sosyal,bedensel gelişiminin % 70 i 0-6 yaş arasında tamamlanmaktadır.okul öncesi dönem olarak adlandırılan 0-6 yaş dönemi çocuğun öğrenmesinin en hızlı geliştiği ve biçimlendiği dönemdir.bu süre içerisinde kazanılan davranışlar biçimleri tüm yaşam boyunca devam etmektedir.okul öncesi eğitim sosyal ve duygusal gelişimi destekliyerek,yetişkinlik döneminde de kişilerin daha üretici ve verimli olmalarını,sahip oldukları potansiyelli tam olarak kullanılmasını sağlar.Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim,gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir.

Okul öncesi eğitim kurumları ; toplumun yapısını oluşturan

 

Saygı,sevgi,paylaşma,işbölümü,sorumluluk,sosyal çevre oluşturma açısından,çocuğu geleceğe hazırlayan en güvenli ortamdır.

Anaoklu,aynı zamanda kuralları en etkili bir biçimde öğretebilen bir kurumdur.çocuk yaşıtlarıyla ilişkiye girerek,birlikte yaşamayı,yemek yemeyi,uyumayı ve oynamayı öğrenir.’’ben ve başkası’2 kavramlarının bilincine varır ve yardımlaşma ve işbirliği duygusunu geliştirmiş olur.

Bugün çocuklarımızın yıl boyunca yaptığı etkinliklerden bir demet sunulacaktır. size görsel bir şov niteliğinde olan gösterimiz,eğitsel açıdan çocuklarımızın kendilerine olan öz güvenleri sağlıklı ve gelişiminin özelliklerini gösterdiklerini ben de varım dediklerinin bir kanıtı olduğunu göreceğiz.

Diyerek konuşmasını tamamladı.

Parlayan yıldızlar,Palyaço gösterisini sundu.Papatyalar sınıfının Elma yeme yarışması görülmeye değer bir yarışma oldu.

Şirinler sınıfının Kelebek kondu gösterisi ile devam şenlik,Yıldızlar sınıfının yumurta taşıma ile sahne almaları alkışların kopmasına neden oldu.

Rengarenk dans gösterisi ile minik kelebekler kuğu gibi süzülürken,hayat bayram olsa insanlar el ele tutuşsa müziği eşliğinde dans gösterisini ise Şekerler sınıfı kusursuz eğlenceli bir dansla sundu.

Minik elleri ile kız öğrencilerin tişörtlerine yakalarına kadar mandal takarak yarışan minik kelebekler eğlenceli bir yarışma sundu.

Papatyalar sınıfı ise küçük kız isimli şarkı ile rondu güzel oynadılar.

 

Programın en ilgi çeken mankenlere taş çıkaran ilginç alımlı ve bir o kadarda egzotik yürüyüşlerle sunulan günün ve bu yılın RÜKÜŞLERİNİ ise Şirinler ve Şekerler sınıfının kızları sundu.önce ilk üçe düşürülen gösteride seyircilerin alkışlarının belirlediği birinciyi seçmek kolay olmadı.

Yine özel köylü kıyafeti ile kartondan tacı kız öğrenci HavaNur Başaran hakkıyla giydi.

Yani havanın bir açtığı bir kapandığı hatta yağacak dendiği gösteriyi riske almayan okul yönetimi ve öğretmenleri Belediye’nin kurduğu çadırlarla velileri ağırladı.

Bir güzel bir o kadarda eğlenceli geçen şenlikte final ise okul bahçesine velilerin kendi el emeği ile yaptıkları yiyecek ve pastalarla çekilen ziyafet açık hava büfesine döndü.

Programa katılan Bahşılı Belediye başkanı Hali,l İbrahim Bişkin,Garnizon Komutanı İsmail Çetinkaya,Misafir ve aynı zamanda veli Hakim Derviş Tandoğan,İlçe Milli eğitim müdürü İsmail Yılmaz,Milli eğitim şube müdürü Hacı Aslan Atman katıldı.

  

         Beyaz Kelebekler Ana okulunun sunduğu yıl sonu eğitim şenliğinin hazırlanmasında büyük emek sarf eden,kurucu müdür Semiha Bişkin,Minik kelebekler sınıf öğretmeni Nasibe İlal,Papatyalar sınıf öğretmeni Tuğba Üstün Doluca,Şekerler Sınıf öğretmeni Fatma Yıldız,Şirinler Sınıf öğretmeni Serpil Erbay ve Parlayan yıldızlar sınıf öğretmeni Gonca Altuntop veliler tarafından alkışlanarak sevgi gösterisi ile ödüllendirildi.