Bahşılı da Yorgancılık Kursu tamamlandı


Açıklama: Bahşılı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından İlçe merkezindeki hizmet binalarında açılan yorgancılık kursu tamamlandı.
Kategori: Bahşılı
Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2014
Geçerli Tarih: 25 Eylül 2022, 00:38
Site: Haberci71.com - Kırıkkale Haberleri
URL: http://www.haberci71.com/haber_detay.asp?haberID=10981


Bahşılı’da Yorgancılık Kursu tamamlandı

Bahşılı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından İlçe merkezindeki hizmet binalarında açılan yorgancılık kursu Kaymakam Polat’ın katılımları ile sergilenerek tamamlandı.

Bahşılı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından İlçe merkezindeki hizmet binalarında açılan yorgancılık kursunun son gününde ziyarete gelen Kaymakam Harun Ersin Polat kursiyerlerle sohbet ederek yapılan yorganların sergisini inceledi.yapılan işleri beğendiğini söyleyen Kaymakam Polat,istek üzerine bu kursu sömestri tatilinden sonra tekrar açılacağını müjdeledi.

Bahşılı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Arslan Atman yaptığı kısa açıklamada,’’ 208 saat süren yorgancılık kursuna katılan 16 ev hanımı yaptıkları işleri sergilediler.burada kaybolmakta olan meslek yorgancılığın kursuna katılarak,bir sanat öğrendiler kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

Kurs hocası Hatice Çakır da şunları söyledi,’’burada kurs verdiğimiz bayanların çok becerikli ve çok istekli olduklarını gördüm. Kaybolmakta olan ebelerden bize kalan bir meslek türü idi,şimdi kendilerini göstererek,kendi işlerlini yapıp hem de evlerine bir katkıda bulunmak için açılan kursumuz tamamlandı.Şimdiden sipariş alanlar bile oldu.Kaymakamımızdan tekrar açılması için ricada bulunduk.Böyle Kyabolmakta olan mesleklerin kursları her zaman ilgi görmüştür,desteklerini esirgemeyen Halk eğitim müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz.