Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
DüğünlerimizFOTOĞRAFLAR HER ZAMAN İBRET VERİR VE BİRŞEYLER HATIRLATIR-2 (açın)FOTOĞRAFLARIN DİLİ OLSA-3Künye

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL GAZİ KOLEJİ PORTEKİZDE

ÖZEL GAZİ KOLEJİ PORTEKİZDE

Tarih 07 Temmuz 2017, 15:13 Editör EDİTÖRDEN

ÖZEL GAZİ KOLEJİ PORTEKİZDE

                     ÖZEL GAZİ KOLEJİ PORTEKİZDE

 

Kırıkkale Bahşılı Tüpraş Sosyal Tesisleri içerisinde eğitim öğretim veren Özel Gazi Anadolu Orta Okulu öğrenci ve öğretmenleri 'kardeş okul ve kültürel değişim projesi kapsamında Portekiz’in Braga şehrine gitti.

Kardeş Okul ve Kültürel Değişim Projesi ile her yıl bir Avrupa ülkesini ziyarete giden Özel Gazi Anadolu Orta Okulu bu yılda Portekiz’in Bragaşehrinde bulunan 'Agrupamento De EscolasMoure E Riberia Do Nevia'adlı okulun davetlisi olarak Okul Müdürü Mehmet AL, Eğitim Koordinatörü Bayram Aydoğdu,İngilizce Öğretmenleri Meltem Bekler ve Kübra Sofuoğlu ve 16 öğrenci ile birlikte Türkiye'yi temsilen Portekiz’e gitti.

Ailelerinde katıldığı uğurlamada duygulu anlar yaşanırken, Okul Müdürü Mehmet Al yaptığı açıklamada şunları söyledi, ''Değerli Velilerim okulumuzun yurt dışı proje uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek Portekiz’e gidiyoruz. 'Kardeş Okul ve Kültürel Değişim' projesi kapsamında, Portekiz’in eğitim sistemi hakkında incelemelerde bulunacağız. Aynı zamanda öğrencilerimiz Portekizli öğrencilerle kendi aralarında arkadaşlık kurarak kültürel değişim gerçekleştirileceklerdir. Portekiz’in Braga,Porto,Lizbon,Aveiro,Fátimaşehirlerini de gezeceklerdir. Amacımız öğrencilerimizi farklı ülkelere götürerek dünyayı tanımalarını, farklı kültürleri tanımaları, yeni arkadaşlıklar kurmayı ve eğitim sistemlerini incelemelerini sağlamaktır.” dedi.


29. Temmuz.2017 Perşembe günü'Agrupamento De EscolasMoure E Riberia Do Nevia' adlı okulu ziyaret ederek Okul Müdürü Armanda dosSantosMachado’dan Portekiz eğitim sistemi hakkında bilgiler aldık. Okulun öğretmenleri ile tanışarak okulu gezdik. Okul Müdürümüz Sayın Mehmet Al, kurumumuz adına MrMachado'ya bir plaket takdim ederek misafirperverlikleri için teşekkürlerini sundu.

Keyifli geçen bir proğramın ardından Özel Gazi Koleji öğretmen ve öğrencilere yurda döndü.

 

Bu haber 492 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ÇERİKLİ DE SAĞANAK YAĞIŞ TREN SEFERİNİ DURDURDU

ÇERİKLİ DE SAĞANAK YAĞIŞ TREN SEFERİNİ DURDURDU ÇERİKLİ DE SAĞANAK YAĞIŞ TREN SEFERİNİ DURDURDU

KARAAHMETLİ KÖYÜ SEL YATAKLARI VE DERELER ELDEN GEÇİRİLDİ

KARAAHMETLİ KÖYÜ SEL YATAKLARI VE DERELER ELDEN GEÇİRİLDİ KARAAHMETLİ KÖYÜ SEL YATAKLARI VE DERELER ELDEN GEÇİRİLDİ
SON DÜZLÜK20 Haziran 2018

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi