Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
DüğünlerimizFOTOĞRAFLAR HER ZAMAN İBRET VERİR VE BİRŞEYLER HATIRLATIR-2 (açın)FOTOĞRAFLARIN DİLİ OLSA-3Künye
Evler Yenileniyor , Yüzler Gülüyor

Evler Yenileniyor , Yüzler Gülüyor

Tarih 08 Eylül 2017, 16:57 Editör EDİTÖRDEN

Evler Yenileniyor , Yüzler Gülüyor

Evler Yenileniyor , Yüzler Gülüyor

Keskin Kaymakamı Muammer Köken girişimleriyle   merkez ve köylerde yaşayan özellikle  engelli  , yaşlı, gazi ve şehit yakını  ve dezavantajlı grupta yer alan 4 vatandaşın evleri yenilendi ve 7 vatandaşın ev  tamiratı yapılacak.

TESPİT EDİLDİ

 Geçtiğimiz aylarda İlçe S.Y.D Vakfı tarafından hazırlanan Barınma Projesi, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce kabul edilmiş,  4 ailenin ev tamiratı bitmiştir. Yeni mahallede ikamet eden abdal -aşiret  kültürüne sahip vatandaşların evlerinin mutfakları yenilenmiş, banyo ve tuvaletleri evlerin içine alınmıştır.   7 ailenin  ise evlerinin tamirat veya sıfırdan yapımı için 70.000TL lik kaynak tahsis edilmiştir. Projeye Eylül ayı içinde başlanacağını söyleyen Vakıf Müdürü Şenel GÖKAY, hane ziyaretlerinde tespit ettiğimiz ya da şahsen başvuru yapan ve şartları uyan bir çok vatandaşın evinin tamir edildiğini,  özellikle dezavantajlı grupta yer alan vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını  acil bir şekilde yerine getirdiklerini  ve proje kapsamında 2017 yılında toplamda   12 evin tamir edildiğini söyledi.

MUTLU EDİYOR

Kaymakam Köken ise; İlçemizde abdal aşiret kültürünü sahip vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamaları için çalışmaktayız. Onlar Keskin’in adını  tüm ülkeye duyuran Hacı TAŞAN gibi üstatların emanetidir. Tamiratı yapılan evlerde özellikle ev kadınlarının mutfaklarının yenilenmesine çok mutlu oldukları ve yüzlerinin güldüğünü görmek bizi de mutlu etmektedir. Ayrıca engelli , yaşlı, gazi ve şehit yakınlarının da evlerinde iyileştirme çalışmaları yapmaktayız.  Önümüzdeki günlerde çocuklu dul kadınlar ve kendi hayatını idame ettirebilen köylerinde evi veya arsası olmayan vatandaşlar için arsa tahsisi ve ev yapımı için proje hazırlıklarına başladıklarını bildirdi.

Bu haber 230 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BAHŞILI CELAL BAYAR AİLE PARKINDA GECE ORYANTİRİNGİ

BAHŞILI CELAL BAYAR AİLE PARKINDA GECE ORYANTİRİNGİ BAHŞILI CELAL BAYAR AİLE PARKINDA GECE ORYANTİRİNGİ YAPILDI

EMNİYETTEN ÇOK FARKLI BİR UYARI GELDİ

EMNİYETTEN ÇOK FARKLI BİR UYARI GELDİ EMNİYETTEN ÇOK FARKLI BİR UYARI GELDİ
ADAY ADAYI30 Nisan 2018

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi