Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Okul Öncesi Öğretmenlik Semineri

Okul Öncesi Öğretmenlik Semineri

Tarih 28 Eylül 2010, 22:28 Editör EDİTÖRDEN

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul öncesi ücretli öğretmenlere yönelik seminer düzenlendi

-OKUL ÖNCESİ ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SEMİNERİ BAŞLADI

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul öncesi ücretli öğretmenlere yönelik seminer düzenlendi.

Kırıkkale ve ilçelerindeki okullarda okul öncesi öğretmen ihtiyacının giderilmesine yönelik ücretli öğretmen başvuruları 27 Eylül tarihinde tamamlanmıştı.

Yapılan bir törenle Kızılırmak Anaokulu salonunda Okul Öncesi Eğitimi semineri başladı. Seminere Milli Eğitim Şube Müdürü Nusret Kılıç, Okul öncesi şubesi şefi Hüseyin Saygılı, Kızılırmak Ana Okulu Müdürü Yetiş Şahin, Kızılırmak Ana Okulu Müdür yardımcısı Şükran Gün, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Kara, Müdür Başyardımcısı Eyüp Sözdinler, Müdür Yardımcısı Yusuf Çuvaloğlu ve kursiyerler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını Kızılırmak Anaokulu Müdürü Yetiş Şahin yaptı.

Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen seminerde konuşan Osman Kara, kursiyerlere güzel Türkçe konuşmanın öneminden bahsetti. Kara, Kursiyerlerden ana sınıfı öğrencilerine bu konuda yardımcı olmalarını istedi.

Milli eğitim Şube Müdürü Nusret Kılıç da yaptığı konuşmada, Kırıkkale'nin okul öncesi eğitimde pilot il olduğunu, okul öncesi okullaşma oranında geçen yıla oranla yüzde 90'lık bir artış gözlendiğini, öğretmen ihtiyacını karşılamada yaşanılan sıkıntıların bu şekilde düzenlenen kursla aşılabileceğini belirtti.

Edinilen bilgiye göre, 7 Ekim'e kadar devam edecek olan seminerde kursiyerler, toplam 60 saat eğitim görecekler. Seminer bitiminde kursiyerlere sınav yapılarak sınavda başarılı olanlara sertifika verilecek. Kursiyerlere verilen sertifika Türkiye'nin her yerinde geçerli olacak.

Belgelerini alan kursiyerler ihtiyaç doğrultusunda Kırıkkale merkez ve ilçelerinde ilköğretim ve okul öncesi eğitim kurumlarında ücretli ana sınıfı öğretmeni olarak görev alabilecekler.

Bu haber 2631 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BAHŞILI MESİRE YERİ TALAN EDİLDİ

BAHŞILI MESİRE YERİ TALAN EDİLDİ BAHŞILI MESİRE YERİ TALAN EDİLDİ

Bahşılı Celal Bayar parkında yeni yüzüyle açılan Gölet kebap

Bahşılı Celal Bayar parkında yeni yüzüyle açılan Gölet kebap Bahşılı Celal Bayar parkında yeni yüzüyle açılan Gölet kebap
ORADAN GÖRÜNEN14 Mart 2019

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi