Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
DüğünlerimizFOTOĞRAFLAR HER ZAMAN İBRET VERİR VE BİRŞEYLER HATIRLATIR-2 (açın)FOTOĞRAFLARIN DİLİ OLSA-3Künye

EN ÇOK OKUNANLAR

MKEK Kaletepe ye sahip çıktı

MKEK Kaletepe ye sahip çıktı

Tarih 30 Eylül 2010, 22:20 Editör EDİTÖRDEN

günlük 1000 tane olmak kaydı ile kendi fidanlık mekanlarında seralarda yetiştirilen fidanlarla beş bine yakın fidan dikilecek.

MKEK KALETEPE’YE SAHİP ÇIKTI

5000 FİDANLA KALETEPE CANLANACAK

 

Kırıkkale Kale tepe ile tarih olmuş insanlığın her türlü hizmetinde bulunmuş kimi zaman silah deposu,kimi zaman saklanma amaçlı ,kimi zamanda depo olarak kullanılmış tarihi amaçlı bir mekan ama insan yapımı olan yeşil kale tepe doğa ve görsel güzelliğini kaybetmekte iken bir kurum kurtarmaya karar vermiş.

İşte o kurum MKEK kurumu 38 işçi bir müdür ve işletme şefi ile yoğun bir çalışma içerisine girmiş.günlük 1000 tane olmak kaydı ile kendi fidanlık mekanlarında seralarda yetiştirilen fidanlarla beş bine yakın fidan dikilecek.

MKEK destek tesisleri işletme müdürlüğü takipçiliği ve bütün kale epenin yanan yerlerin öncelikli olduğu  bölgeler olmak kaydı ile fidan dikimine başlandı.Tayyar pehlivanlı şefin idaresinde 38 işçi ile her fidan titizlikle dikiliyor.Tayya r Pehlivanlı,”biz kurumumuzun ve müdürlüğümüzün aldığı bir kararla kaletepe kıyılarına gelen baliciler,sarhoşların bilerek veya bilmeyerek,geçerken insanların attıkları izmaritlerden de olabilir yakıldığı kaletepeyi ağaçlandırmaya başladık.buralara Akasya,Dışbudak,Mazıçamı ve Sedum Ardıcı olmak üzere 3000 ününü kendinizin yetiştirdiği 5000 adet fidan dikilecek.bu sefer geniş önlemler alınarak Kaletepe nin korunması gerekir.”şeklinde konuştu.

Bu haber 2868 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Şenliği Açılışı Gerçekleştirildi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Şenliği Açılışı Gerçekleştirildi. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Şenliği Açılışı Gerçekleştirildi.

VALİ SEZER BAHŞILI YEŞİLKÖY MAHALLESİNDEKİ ŞAHİN TEPESİNİ İNCELEDİ

VALİ SEZER BAHŞILI YEŞİLKÖY MAHALLESİNDEKİ ŞAHİN TEPESİNİ İNCELEDİ VALİ SEZER BAHŞILI YEŞİLKÖY MAHALLESİNDEKİ ŞAHİN TEPESİNİ İNCELEDİ
HER HALİNE ŞÜKÜR16 Mayıs 2019

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi