Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Keskin Belediyesi ,Elektrik borcumuz yok.

Keskin Belediyesi ,Elektrik borcumuz yok.

Tarih 14 Şubat 2014, 14:26 Editör PINAR YILMAZ

Beşir Atalay a Parayı Ödemedi Dediği Başkan ın Yanıtı , Bedaş a Elektrik Borcumuz Yoktur

Beşir Atalay'a "Parayı Ödemedi" Dediği Başkan'ın Yanıtı: Bedaş'a Elektrik Borcumuz YokturBaşbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın, gönderdikleri 3 milyon lira elektrik parasını ödemeyerek ilçeyi susuz bırakmakla suçladığı Keskin Belediye Başkanı Ak Partili Bayram Sakallı, "BEDAŞ' a elektrik borcu ödenmiştir.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın, gönderdikleri 3 milyon lira elektrik parasını ödemeyerek ilçeyi susuz bırakmakla suçladığı Keskin Belediye Başkanı Ak Partili Bayram Sakallı, "BEDAŞ' a elektrik borcu ödenmiştir. 5 yıldır elektrik kesintisinden dolayı su kesintisi olmamaktadır" dedi.

Keskin Belediye Başkanı Bayram Sakallı, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın konuşmasından sonra basında kendisine yönelik suçlayıcı ve zan altında bırakan yayınlar yapıldığını belirtti. Başkan Sakallı yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"İller Bankası kanalıyla devletten nüfusa göre gönderilen tahsisattan başka ciddi anlamda bir geliri olmayan belediyemiz, adrese dayalı nüfus sayımıyla daha önce çok abartılı olarak yaklaşık 35 bin kişilik ilçe nüfusu 10 binlere düşmüş ve gönderilen para o oranda azalmıştır. 200 kişiye yakın olan işçi ve memurumuza 2011 yılı nisan ayına kadar tam bir ücret ve maaş verilememiş, buna rağmen, şehrin suyunun akması için BEDAŞ' a elektrik borcu ödenmiştir."

Yaklaşık 5 yıldır elektrik kesintisinden dolayı su kesintisi olmadığını, teknik arızalar nedeniyle zaman zaman kentin bazı bölgelerinde 3-5 saat suların akmadığını belirten Başkan Sakallı, bu kesintisi bahane edilerek 7 Şubat günü ilçede yapılan yürüyüşün siyasi amaçlı yapıldığını öne sürdü. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın eksik ve yanlış bilgilendirildiğine inandığını ve söz konusu konuşmasında "Keskin Belediye Başkanı şimdi ortalıkta yok" dediğini hatırlatan Başkan Sakallı, "Sanki ben yolsuzluk veya yanlış yapıp ta ortadan kaybolmuşum gibi bir yoruma açık olduğu için üzüldüm. Çünkü çok özel, ve ailevi bir sebepten dolayı cuma ve cumartesi günleri Keskin' de bulunamadım. Bu özel ve ailevi durumumu Kırıkkale Valisi ve Kırıkkale Belediye Başkanı'na arz etmiştim" dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, geçen hafta Kırıkkale gezisi sırasında "Keskin İlçesi ile ilgili olarak 2012 yılında elektrik parasını ödeyememekle ilgili bir sorun çıktı. Belediye kendisine gelen parayı başka yerlere kullanıyor. Elektrik parasını ödeyemiyor. Biz, vatandaş mağdur olmasın diye 3 milyon lira Keskin'e para gönderdik. Bu sadece Keskin'in elektrik parası içindi. Bu paranın yarısını başka yerlerde kullanmışlar. Elektrik parasını vermemişler, iş yapmıyorlarsa biz onun için gereğini yaparız" demişti.

Beşir beyi zor duruma düşürmek

 Başbakan yardımcısını zor durumda bırakanlar,şimdi söz sizde eğer Belediyenin elekrtik borcu yoksa nasıl araştırma yapıldı.Türkiye nin Dünya nın gözleri önünde Beşir beyi zor duruma düşürmek sizin haddinizemi,işinizi doğru dürüst yapın,Bakın Sakallı çıktı parayı almadım veya belediyeye gelmedi demiyor,o şimdiye kadar borç yüzünden elekrtriklerin hiç kesilmediğini söylüyor.gerisi Belediyenin nerelere hangi kurumlara borcu varsa ,olan borcunu kapatmış olabilir. o bizim işimiz değil,bir şekilde onun hesabını verirler yani.

ama başbakan yardımcısına yanlış bilgi verip yorum yaptırmak doğru birşey değildir.Eğer keskin Belediye başkanı Sakallı yalan söylüyorsa bu belgelerle ortaya çıkarılmalıdır,işin doğrusu budur.(Editör yorumu)

 

Bu haber 2384 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Keskin

Rahmi Pehlivanlı Konağı artık sanat evine dönmeye başlasın

Rahmi Pehlivanlı Konağı artık sanat evine dönmeye başlasın Rahmi Pehlivanlı Konağı artık sanat evine dönmeye başlasın

Duran Taşan dan Neşet Ertaş anısına albüm

Duran Taşan dan Neşet Ertaş anısına albüm Duran Taşan dan Neşet Ertaş anısına albüm
KONTROLSÜZ KONTROL17 Haziran 2020

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi