Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
TARIMDAN,ÇİFTÇİ TOPLANTILARINA HIZ

TARIMDAN,ÇİFTÇİ TOPLANTILARINA HIZ

Tarih 07 Nisan 2013, 09:26 Editör PINAR YILMAZ

TARIMDAN,ÇİFTÇİ TOPLANTILARINA HIZ VERİLDİÇİFTÇİ TOPLANTILARINA HIZ VERİLDİ

 

Kırıkkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep KIRBAŞ, İl genelinde çiftçilere yönelik toplantılara hız verildiğini söyledi. Keskin İlçesi Kurşunkaya Köyünde akşam saatlerinde yapılan toplantıya İl Müdürü Recep KIRBAŞ, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Jale ÖDEMİŞ, Keskin İlçe Müdürü Çağatay YILDIRIM, Kurşunkaya Köyü Tarım danışmanı Neşe DOĞAN, Teknik Elemanlar ve çok sayıda çiftçi katıldı. Toplantıda biçerdöverle hasatta dane kayıpları, anız yangınlarının önlenmesi ve tarımsal desteklemeler konusunda İl Müdürlüğü teknik elemanlarınca bilgilendirmeler yapıldı. Kadın çiftçilerin yoğun olduğu toplantıya ilginin büyük olduğu gözlemlendi. Tarım Danışmanı Ziraat Mühendisi Neşe DOĞAN tarafından Kurşunkaya Köyünün tarihi, sosyal ve ekonomik durumu hakkında bilgi verildi. Keskin Halk Eğitim Müdürlüğü ile Keskin İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Meyve bahçelerinde gübreleme” konulu 48 saatlik kursa 16 kursiyer devam eden eğitim Neşe DOĞAN tarafından verilmektedir. Ayrıca köyde fidan dikimine yönelik de eğitim çalışmalarının sürdüğünü söylemiştir.

Keskin İlçe Gıda, Tarım ve hayvancılık Müdürü Çağatay YILDIRIM bölgede kuduz hastalığı riski olduğunu üreticilerin bu konuda uyanık olmaları gerektiğini şap aşılama çalışmalarının ilçede devam ettiğini söylemiştir. Müdürlük olarak meyvecilik bağ ve nohut yetiştiriciliğinde çiftçilere tohum ve fidan desteği sağlanarak örnek bahçeler oluşturmaya çalıştıklarını ve müdürlüğün her konuda çiftçilere destek olmaya çalıştığını söylemiştir.

Bitkisel üretim ve Bitki sağlığı Şube Müdürü Jale ÖDEMİŞ, tohum ve fidan dağıtımları konusunda projelerin geliştirildiğini, çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

İl Müdürü KIRBAŞ, bitkisel ve hayvansal üretimde kalitenin ve verimin artırılması gerektiğini, bu konuda İl Müdürlüğü olarak ciddi, özverili ve hedefe ulaşan çalışmalara hız verildiğini söyledi. Bu konuda İl Müdürlüğü olarak üzerimize ne görev düşüyorsa yapmaya hazır olduklarını, bu tür bilgilendirme toplantılarının günün her saatinde, her üreticiye götürmeyi hedeflediklerini söyledi. Kurşunkaya köyü muhtarı ve üreticiler tarafından bilgilendirme toplantısı büyük bir ilgiyle karşılanmıştır. Çiftçiler bu tür toplantıların diğer tarımsal konularda da devamını beklediklerini söylemişlerdir.

  

Bu haber 2584 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Keskin

Rahmi Pehlivanlı Konağı artık sanat evine dönmeye başlasın

Rahmi Pehlivanlı Konağı artık sanat evine dönmeye başlasın Rahmi Pehlivanlı Konağı artık sanat evine dönmeye başlasın

Duran Taşan dan Neşet Ertaş anısına albüm

Duran Taşan dan Neşet Ertaş anısına albüm Duran Taşan dan Neşet Ertaş anısına albüm
KONTROLSÜZ KONTROL17 Haziran 2020

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi