Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Hisar köyünde Vatandaş Ameliyat Yaptırıldı

Hisar köyünde Vatandaş Ameliyat Yaptırıldı

Tarih 05 Ocak 2011, 19:39 Editör EDİTÖRDEN

Hisar köyünde Vatandaş Ameliyat Yaptırıldı

YAHŞİHAN TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ BİR VATANDAŞI İKİ HASTANEDE AMELİYAT!LA TEDAVİ ETTİREREK SAĞLIĞINA KAVUŞTURDU

 

Kırıkkale Yahşihan ilçesi Hisar köyde bir vatandaşın  kalçası ameliyat yaptırılarak sağlığına kavuşturuldu.

Edinilen bilgiye göre Kırıkkale Vali’si Hakan Yusuf Güner’in hisar köyü incelemesinde kendisini iki bastonla yürümeye çalışarak karşılayan,Muzaffer Mutlu isimli vatandaşın hatırını sorarken isteği üzerine harekete geçilmiş Kalçasındaki paletini çıkan vatandaş yardım istemişti.

Vali Güner’in talimatları doğrultusunda Yahşihan Toplum sağlığı merkezinin uzun takipleri sonucunda önce Kırıkkale Yüksek ihtisas hastanesinde daha sonra Kırıkkale Üniversitesi araştırma hastanesinde tedavi’ye başlanmış ve sürekli Hisar köyden Ambulansla alınan muzaffer mutlu uzun bir tedavi sonucunda Ameliyatla Kalçasına yeni platin konmuş ve sağlığına kavuşturulmuştur.

Hastanın sorunları ile bizzat ilgilenen Yahşihan Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Tuğba Öğden’de Tıp Fakültesi dekanı ile görüşmelerin ardından Aralık ayında Muzaffer Mutlu’yu ,Op. Dr. Fatih Ekşioğlu’na ameliyat ettirdiğini ve TIP Fakültesinden taburcu edilen Muzaffer Mutlu’nun 2 haftalık kontrollerin ardından sağlığına kavuştuğunu bildirdi.

Yürüyemezken sağlığına kavuşan Muzaffer Mutlu duygularını şöyle dile getirdi,” Sayın valimizin köy ziyaretinde benim bastonlu yürüyemez halimi görüp konunun takip edilip ilgilenmesi ve talimatları ile tedavimin yapılmasını sağlaması bizim için çok anlamlıdır. Sayın valimiz Hakan Yusuf Güner’ e, Yahşihan Kaymakamı Ahmet Ferhat Özen’e tedavi süresince ambulansla götürülüp getirilmesini sağlayan Toplum Sağlığı Doktorları ve Dr.Tuğba Öğden’e tedavi süresince ilgilendiği için çok teşekkür ederim.artık onalrın sayesinde yakında baston dahi kullanmadan yürüyebileceğim.”dedi.

AY-Haberci

 

 

Bu haber 3835 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yahşihan

YAHŞİHAN DA TUZA DİKKAT

YAHŞİHAN DA TUZA DİKKAT YAHŞİHAN DA TUZA DİKKAT

YAHŞİHAN DA PULMONER REHABİLİTASYON HAFTASI

YAHŞİHAN DA PULMONER REHABİLİTASYON HAFTASI YAHŞİHANDA PULMONER REHABİLİTASYON HAFTASI ETKİNLİKLERİ
OĞUZLAR KİMDİR?13 Şubat 2019

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi