Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Vergi rekortmenleri açıklandı

Vergi rekortmenleri açıklandı

Tarih 07 Mayıs 2009, 17:19 Editör PINAR YILMAZ

Kırıkkale Defterdarı Mehmet Erkınay yaptığı basın toplantısı ile 2008 Vergilendirme Dönemi kurumlar vergi rekortmenlerini açıkladı.

Vergi rekortmenleri açıklandı

Kırıkkale Defterdarı Mehmet Erkınay yaptığı basın toplantısı ile 2008 Vergilendirme Dönemi kurumlar vergi rekortmenlerini açıkladı. Erkınay yaptığı açıklamada, kurumlar vergisinde 4 milyon 418 bin 428,09 TL tahakkuk ile Eryapı Sanayi ve Limitet Şirketi’nin birinci olduğunu söyledi.

 

VERGİDE REKORTMENLERİNDE İLK ON

Kırıkkale Defterdarlığı daha önce gelir vergisi ve kiradan gelir elde edenlerin açıklanmasının ardından kurumlar vergisi rekortmenleri de açıklandı. Yapılan açıklamada, kurumlar vergisinde 4 milyon 418 bin 428,09 TL tahakkuk ile Eryapı Sanayi ve Limitet Şirketi birinci olurken Kırıkkale Özel Yaşam Tıp Merkezi LTD. ŞTİ.857 bin 884 TL ile ikinci, Özel Kırıkkale Tıp Merkezi LTD. ŞTİ. 553 bin 179 TL ile üçüncü sırada yer aldı. Atlas Yapı San. A.Ş. 543 bin 778 TL ile dördüncü, AY-ÇEK Ayçekirdek San. Endinç İnş. 436 bin 548 TL ile beşinci, Aşiyan Yemek Üretim İnş. San. Tic. 218 bin 625 TL ile altıncı, Erdemir Çelikçekme Boru San. 210 bin 731 ile yedinci, Erdinç İnşaat Taah. Mobilya 198 bin 214 TL ile sekizinci,

H.İbrahimoğlu Teks. İnş. LTD. ŞTİ. 189 bin 351 TL ile dokuzuncu, Gökbulut İnş. Taah. Tur. Tic. 179 bin 351 TL ile onuncu sırada yer aldı.

 

GELECEĞİMİZ VERGİLERE BAĞLI

Tüm vergi mükelleflerini tebrik ettiği söyleyen Kırıkkale Defterdarı Mehmet Erkınay “Verginin bir ülke için ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bir ülkenin ekonomisinin geleceği kesinlikle ödenen vergilere bağlıdır. Kamu finansmanı vergilerden elde edilen gelirlerden karşılanıyor. Kamu finansmanının borçlanma ile karşılanması bir uçurumdur. Daha öncede belirttiğimiz gibi bir ilde vergi, üretim ile elde edilir. Üretimin ve yatırımın teşvik edilmesi gerekmektedir. Vergi konusunda yapılması gereken en önemli husus, insanlarımıza vergi bilincinin yerleştirilmesi olmalıdır” sözlerine yer verdi.  

Bu haber 5822 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

Mke İşçi Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı

Mke İşçi Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı Mke İşçi Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı

60 Kişiye İş Kapısı Açıldı

60 Kişiye İş Kapısı Açıldı 60 Kişiye İş Kapısı Açıldı
ZENGİNLİĞİMİZ24 Eylül 2020

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi