Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

KOSGEB den can suyu kredisi

KOSGEB den can suyu kredisi

Tarih 13 Eylül 2008, 17:19 Editör EDİTÖRDEN

Ülke genelinde 5 bin kişinin yararlanacağı kredi için Kırıkkale den 32 başvuru yapıldı.

KOSGEB den can suyu kredisi

KOSGEB, Kırıkkale’de esnafı rahatlatmak amacıyla imalatçı esnaf ve sanatkârlara 'Can Suyu' kredisi verecek. Proje kapsamında erkek işletmeciler 25, bayan işletmeciler 30 bin YTL'ye kadar kredi alabilecek. Ülke genelinde 5 bin kişinin yararlanacağı kredi için Kırıkkale’den 32 başvuru yapıldı.

 

ERKEKLERE 25 BİN, BAYANLARA 30 BİN YTL KREDİ

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından veriler 'Can Suyu' kredisi hakkında bilgi veren Kırıkkale KOSGEB Sinerji Oda Sorumlusu Ahmet Şerbetçioğlu, esnaf ve sanatkârların finansman ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ve piyasada yaşanan nakit sıkışıklığının bir ölçüde giderilebilmesi amacıyla KOSGEB tarafından 125 milyon YTL bütçe ayrıldığını söyledi. Şerbetçioğlu, kredilerin sıfır faizli olacağını belirterek, ‘Toplam 5 bin kişinin yararlanacağı programdan, erkek işletmecilerin 25, bayan işletmecilerin ise 30 bin YTL'ye kadar kredi alabileceğini açıkladı.

 

“CAN SUYU” ESNAFI BİR NEBZE DE OLSA RAHATLATACAK

5 bin imalatçı esnaf ve sanatkâra verilecek olan 'Can Suyu Kredisi' ilk 6 ayı ödemesiz, 3 ayda bir ödemeli ve 18 ay vadeli olacak diyen Oda sorumlusu Ahmet Şerbetçioğlu, “Piyasaların daraldığı, iş yapılamadığı ve sıcak para sıkıntısının çekildiği son günlerde KOSGEB'in vereceği kredi esnafı bir nebze de olsa rahatlatacak. Kredi için Kırıkkale’den şu ana kadar 32 başvuru yapıldı. Ülke genelinde toplam 3 bin kişinin başvuru yaptığı kredide Kırıkkale, kalkınmada öncelikli iller ile birlikte aynı statüde yer alıyor. Bu grupta toplam 1200 başvuru alınabilecek” açıklamalarında bulundu.

 

DİĞER BÖLGELERE AKTARILACAK

Kadın girişimcilere yapılan ayrıcalık ile işletme başına 30 bin YTL'ye kadar kredinin verileceği destek kapsamında KOSGEB'in kredi için ayırdığı kaynağın, yüzde 25'inin Güneydoğu ve Doğu Anadolu, yüzde 25'inin diğer kalkınmada öncelikli yörelerde, yüzde 50'sinin de normal ve gelişmiş yörelerdeki imalatçı esnaf ve sanatkara kullandırılacak. 125 milyon YTL kaynakla sınırlı olan kredi, bu bölgeler arasında kullanılmaması durumunda diğer bölgelere tahsis edilebilecek.

 

Bu haber 4040 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

Mke İşçi Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı

Mke İşçi Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı Mke İşçi Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı

60 Kişiye İş Kapısı Açıldı

60 Kişiye İş Kapısı Açıldı 60 Kişiye İş Kapısı Açıldı
ORADAN GÖRÜNEN14 Mart 2019

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi